Sąd pokazał drastyczne zdjęcia zamordowanej Reevy Steenkamp (+18 l.)

przejdź do komentarzy

Trwa proces Oscara Pistoriusa. On zdjął protezy. Rodzice zamordowanej poprosili o upublicznienie koszmarnych zdjęć ofiary. UWAGA DRASTYCZNE!

oscar pistorius oscar pistorius/© Starstock/Newscom
Wczoraj rozpoczęła się rozprawa oskarżonego o morderstwo swej dziewczyny, Reevy Steenkamp, Oscara Pistoriusa. Oskarżonemu grozi co najmniej 15 lat więzienia. Po zapadnięciu wyroku, który sąd ma ogłosić pod koniec tygodnia, Pistorius nie będzie już mógł składać apelacji.

Zobacz: Oscar Pistorius schudł tak, że spadają mu protezy

Na sali sądowej trwają przesłuchania. Pierwszego dnia doszło też do drastycznych zajść.

Po rodzice zamordowanej Reevy poprosili sąd o upublicznienie drastycznych zdjęć zrobionych po zabójstwie. Sędzia zgodziła się na pokazanie sześciu fotografii. Rodzice musieli sami dokonać wyboru, które zdjęcia chcą pokazać opinii publicznej.

Ten dramatyczny krok kosztował ich bardzo wiele. Podkreślili, że chcą uświadomić opinii publicznej skalę czynu, którego dokonał były sportowiec.

Zdjęcia okazały się być tak drastyczne, że wiele redakcji decyduje się na pokazanie tylko kilku i to ocenzurowanych fotografii.

Zobacz: To video pokazuje, jak Oscar Pistorius zabił narzeczoną

Pokazują one bezmiar tragedii, która rozegrała się w domu Pistoriusa 3 lata temu. W niewyjaśnionych do dziś okolicznościach mistrz paraolimpijski zastrzelił swą dziewczynę w swym domu. Reeva zginęła w łazience - zabójca oddał cztery strzały przez zamknięte drzwi. Podczas procesu twierdził, że pomylił narzeczoną z włamywaczem.

Ale upublicznienie zdjęć zamordowanej to nie wszystko. Sam oskarżony postanowił udowodnić, że jako osoba niepełnosprawna, nie był w stanie zaplanować zbrodni i jej dokonać. Pistorius zdjął protezy z nóg i kuśtykał po sali rozpraw. Z oczu lały się mu łzy, koszulka namokła potem.

Wszyscy zinterpretowali ten pokaz jako wołanie o litość oskarżonego.

Zobacz: Dziewczyna Pistoriusa pisała, że się go boi

Oscar Pistorius w 2014 roku został skazany na 5 lat pozbawienia wolności. Sąd uznał wówczas, że Pistorius zabił dziewczynę nieumyślnie. Zabójca opuścił więzienie w październiku 2015 roku, po 10 miesiącach spędzonych za kratkami. Zgodnie z obowiązującym w RPA prawem, sportowiec resztę wyroku może odbywać w areszcie domowym.

Trwająca właśnie rozprawa jest wynikiem protestów prokuratora, który domaga się zmiany kwalifikacji czynu na morderstwo. Surowego wyroku domaga się także rodzina zamordowanej.

Najwyższy Sąd Apelacyjny RPA przychylił się do żądania prokuratora w grudniu ubiegłego roku.

Zobacz: Myślisz, że Hanibal Lecter, genialny filmowy ludożerca, jest tylko fikcją? Mylisz się!

Drastyczne zdjęcia zamordowanej (od 18 l.) znajdują się pod linkami portalu Daily Mail

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3


Film z rozprawy Oscara Pistoriusa - oskarżony zdejmuje protezy
Sąd pokazał drastyczne zdjęcia zamordowanej Reevy Steenkamp (+18 l.)

Sąd pokazał drastyczne zdjęcia zamordowanej Reevy Steenkamp (+18 l.)

Sąd pokazał drastyczne zdjęcia zamordowanej Reevy Steenkamp (+18 l.)

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (6): sortuj
 • avatar kozaczek
  gość 30-12-17, 10:31 cytuj
  Rzeczywiście, nie poznał narzeczonej po głosie i krzykach a każdy włamywacz i morderca chowa się w łazience. Ludzie odrobine samodzielnego myślenia. Zabił ją z zimną krwią. Wyrachowany suk***yn
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 29-12-17, 22:51 cytuj
  Powinien wisieć !!!
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 15-10-17, 18:40 cytuj
  Ja mu wierzę. Byłam w RPA 10 lat, tam każdy ma broń bo włamy do domu w środku nocy to norma, są gangi które to robią, bardzo popularny był też selfik ze spiącymi właścicielami domu, gazety się o tym rozpisywały więc gdybym w srodku nocy, będąc ram uslyszala hałas to ze strachu strzelalabym na slepo nawet. Ps widziałam tam trupa z poderznietym gardłem, facet zginął bo się obudził, żona przeżyła bo schowała się w skrytce pod podłogą. Nie wskazała sprawców, bała się.
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 14-10-17, 02:12 cytuj
  Facet obudził się w środku nocy podejrzewając zew domu jest włamywacz, nie sprawdził czy jego dziewczyna jest ok i gdzie w ogóle jest, bo raczej w łóżku jej nie było, założył protezy i nie wiedząc kto jest tak naprawdę w łazience zaczął strzelać. Słysząc na 100% krzyki zranionej kobiety nadal strzelał. Ci którzy mu wierzą albo dostali za t kupę kasy albo maja problem Z myśleniemz
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 13-10-17, 19:52 cytuj
  Nikt nie strzela do zamknietych drzwi!!!! Ona przed nim tam uciekla, zamknela sie! A ten psychol zaczal strzelac zeby ja zabic!!!
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 09-10-17, 16:05 cytuj
  Ja mu - wierze
  Nie masz konta? Zarejestruj się!