Shirley Watts zapowiada pozew przeciwko polskiej władzy

przejdź do komentarzy

W janowskiej stadninie straciła dwa konie. Teraz domaga się zadośćuczynienia.

shirley watts shirley watts/Starstock, Fameflynet
Shirley Watts, żona Charliego Wattsa, znanego perkusisty The Rolling Stones, zapowiada pozew przeciwko polskiej władzy, która według niej nie zadbała o wystarczające bezpieczeństwo jej klaczy w stadninie w Janowie Podlaskim.

Zobacz więcej: Shirley Watts chce zabrać swoje klacze ze stadniny w Janowie

Niestety, wieść o zabraniu pozostałych dwóch koni, które miała w stadninie, rozniosła się po całym świecie. Obecnie klienci stracili zaufanie do zarządu stajni, przez co chcą odebrać swoje zwierzęta. Cierpi na tym prestiż stadniny, wpływa to również na pracowników, którzy muszą korzystać z pomocy psychologa.

Watts nie zamierza odpuścić zagadkowej śmierci swoich koni. Udzieliła wywiadu dla The Guardian, w którym wypowiedziała się o polskich władzach:

Mam zamiar ich pozwać ze względu na sposób, w jaki traktowali moje klacze. Trzymali mnie także w nieświadomości.


Na tę chwilę sprawa jest rozwojowa, jednak wiemy że zwierzęta mogły być podtruwane przez zwiększoną ilość zabronionych antybiotyków w paszy. Powodowało to śmiertelny skręt kiszek. Pierwsze zwierzę padło już w październiku zeszłego roku. Na tę samą chorobę padły klacze Watts.

Zobacz więcej: Rzeczpospolita: Ktoś TRUJE konie z Janowa?!

W obszernym artykule w The Guardian, autorka tekstu zaznacza wieloletnią historię stadniny. Niestety, jak zaznaczył dziennik, ostatnie zmiany w ośrodku są "grą polityczną", która bardzo nadszarpnęła wizerunek tego miejsca na arenie międzynarodowej.

Przypomnijmy: 19 lutego Agencja Nieruchomości Rolnych zdymisjonowała prezesów stadnin w Janowie Podlaskim i Michałowie. Według ANR w stadninie dochodziło w tych miejscach do licznych nieprawidłowości. Na przykład przez złą opiekę miała paść klacz Pianissima, która zdechła pod koniec roku. Straty wyniosły ponad 3 miliony euro.

Instytucja w oświadczeniu zaznaczyła, że w obydwu miejscach łamano przepisy związane z hodowlą oraz źle konstruowano umowy, które negatywnie wpływały na interes polskich podmiotów. Wszystko to spowodowało dymisję wieloletniego prezesa stadniny Marka Treli, a na jego miejsce powołano Marka Skomorowskiego.

Po nominacji w niedługim czasie padły dwie klacze Shirley Watts - 17 marca Preria, zaś w nocy z 1 na 2 kwietnia Amra.


Shirley Watts zapowiada pozew przeciwko polskiej władzy

Shirley Watts zapowiada pozew przeciwko polskiej władzy

Shirley Watts zapowiada pozew przeciwko polskiej władzy

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!