Start sprzedaży biletów na koncerty Rodrigueza!

przejdź do komentarzy

Wybieracie się?

rodriguez rodriguez/materiały prasowe
Knock Out Productions, B90 i Go Ahead zapraszają na dwa Polskie koncerty legendarnego Sugar Mana – Rodriguez. Artysta wystąpi 14.07 w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu i 16.07 w Oprze Leśnej w Sopocie. (Informujemy, że zmianie ulega miejsce śląskiego koncertu Rodrigueza. Artysta wystąpi 14 lipca nie w NOSPR (Katowice), lecz w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.)

W dniu dzisiejszym startuje sprzedaż biletów na koncert w Zabrzu (www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl, www.biletomat.pl oraz www.eventim.pl, a także punkty stacjonarne) oraz na występ w sopockiej Operze Leśnej 16 lipca (sprzedaż tylko przez www.eventim.pl)!

Rodriguez to legendarny gitarzysta-samouk i wokalista. Swoje pierwsze koncerty zagrał w latach 60. ubiegłego wieku w barach i klubach rodzinnego Detroit. To właśnie w tym mieście Rodriguez zarejestrował dwa studyjne albumy – „Cold Fact” (1969) i „Coming from Reality” (1971). Niestety wydawnictwa przeszły wówczas bez zasłużonego bez echa, a muzyk postanowił skoncentrować się na innych dziedzinach, kończąc filozofię na Wayne State University.

W międzyczasie muzyka Rodrigueza zyskała status kultowy w RPA, z czego muzyk nie zdawał sobie sprawy. Plotkowano również, że autor kompozycji, które szczególnym uznaniem cieszyły się wśród tamtejszych muzyków i aktywistów opowiadających się przeciwko apartheidowi, nie żyje. Pod koniec lat 90. XX wieku fani z RPA w końcu odnaleźli jednak Rodrigueza, a to zaowocowało wznowieniem jego muzycznej kariery.

Historia Sixto Rodrigueza została opowiedziana w 2012 roku w nagrodzonym Oscarem filmie dokumentalnym „Searching for Sugar Man”, dzięki któremu Rodriguez wreszcie zyskał sławę poza RPA i to nie tylko w rodzimych Stanach Zjednoczonych, ale również na całym świecie! Niezwykła historia muzyka inspiruje i zachwyca, a popularność, jaką zdobył po latach z pewnością jest w pełni zasłużona!

Szczegóły:
http://www.knockoutprod.net/
https://web.facebook.com/productions.knock.out
https://www.instagram.com/knockoutprod
oraz
http://www.b90.pl i http://www.go-ahead.pl

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!