Syn SS-mana grozi sądem Magdalenie Ogórek

przejdź do komentarzy

Dwa lata temu robili sobie wspólne selfies.

magdalena ogórek magdalena ogórek/KAPiF
Niedawno na rynku ukazała się książka Magdaleny Ogórek Lista Wächtera traktująca o dziełach sztuki zrabowanych w Polsce przez hilterowców. Pisząc książkę Ogórek wiele podróżowała - między innymi nawiązała kontakt z synem SS-mana, Ottona von Wächtera, Horstem, z którym odbyła wiele rozmów. Gościła tez w jego zamku, gdzie robiła zdjęcia. Sądząc po fotkach, jakie Wächter wrzucał wtedy do sieci, atmosfera była przyjemna.

Magdalena Ogórek w SKANDALICZNY sposób pożegnała Zbigniewa Wodeckiego

Czar prysł ponoć, gdy książka Ogórek ujrzała światło dzienne. Po publikacji Horst Wächter doszedł do wniosku, że jego rozmówczyni wprowadziła go w błąd.

Fakt24 rozmawiał z Wächterem - Austriak zapowiada, że chce sądowym nakazem zablokować sprzedaż książki Ogórek Lista Wächtera. CHodzi o to, że autorka książki nie pokazała SS-mana, ojca jej rozmówcy w dobrym świetle. Sam Horst twierdzi zaś, że jego ojciec... ratował ludzi.

Na początku byłem zachwycony Magdaleną Ogórek. Tytuł jej książki wydawał mi się fantastycznym pomysłem, ponieważ zakładałem, że nawiązuje ona do "Listy Schindlera" i tysięcy ludzi, których, podobnie jak Schindler, uratował mój ojciec - Fakt cytuje Austriaka.Twierdzenia Horsta nie pokrywają się z faktami historycznymi - ojciec mężczyzny, który był gubernatorem dystryktu krakowskiego i lwowskiego w Generalnym Gubernatorstwie, był odpowiedzialny za egzekucje oraz m.in. za wydalenie z Krakowa 68 tys. Żydów.

Magdalena Ogórek twierdzi, że jest wypraszana ze sklepów

Austriak twierdzi, że Magdalena Ogórek wykorzystała ich przyjaźń do celów, jakich się nie spodziewał. Mówi, że gdy gościł ją na zamku w Austrii, nie znał prawdziwego celu jej wizyty.

Sama Ogórek pisze na Twitterze tak:

Rodzina zbrodniarza wojennego, Ottona von Wächtera jest przerażona moją książką. "Tata był dobrym nazistą" - mówią.

Wściekły atak na książkę przypuszcza kilka "polskich" portali. Youtube blokuje mój wieczór autorski, nagrany przez @wrealu24_pl
Widzicie część wspólną?Syn SS-mana grozi sądem Magdalenie Ogórek

Syn SS-mana grozi sądem Magdalenie Ogórek

Syn SS-mana grozi sądem Magdalenie Ogórek

Syn SS-mana grozi sądem Magdalenie Ogórek

Syn SS-mana grozi sądem Magdalenie Ogórek

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!