Synowie Joanny Brodzik przymierzają sukienki

przejdź do komentarzy

Aktorka nie boi się gender i jest za tym, by pary homoseksualne mogły wychowywać dzieci.

joanna brodzik joanna brodzik/© KAPiF
Joannę Brodzik można właśnie oglądać na deskach teatru Capitol w sztuce Di Viv i Rose. Aktorka wciela się tam w postać lesbijki. Jak mówi w rozmowie z portalem iwomen, rola ta otworzył jej oczy na kilka spraw. Umocniła też gwiazdę w przekonaniu, że gender nie jest straszny, a chłopcy i mężczyźnie mogą śmiało wkraczać do świata do niedawna zarezerwowanego dla kobiet. I odwrotnie.

Podział na męskie czy żeńskie role nie ma najmniejszego znaczenia. Mój Boże, jeśli kocham gotować, to dlaczego miałabym tego unikać, a jeśli on uwielbia myć naczynia i go to uspokaja, to nie zamierzam się temu sprzeciwiać - mówi aktorka.


Brodzik zapewnia, że swoich synów wychowuje w duchu równości płci. Na pytanie, czy jej chłopcy bawią się lalkami, odpowiada:

Pewnie, że to robią! Powiem więcej - przymierzają sukienki i dla dziewczynek są fajnymi partnerami do zabaw. Uczę ich gotowania, potrafią włożyć pranie do pralki i nie uważam, żeby w jakiś sposób ich męskość była przez to zagrożona. Wręcz przeciwnie, sądzę, że mężczyzna, który potrafi wykonywać te wszystkie obowiązki domowe, jest bardziej wartościowym partnerem.


Brodzik przekonuje też, że adopcja dzieci przez pary homoseksualne nie jest niczym złym:

Ja jestem absolutnie za tym. Każdy, kto ma chęć i materialne możliwości, żeby zajmować się dzieckiem, powinien mieć do tego prawo. I czy to będzie para heteroseksualna, czy homo, to nie ma żadnego znaczenia. Ani osobiście dla mnie, ani dla takiego dziecka.


Cały wywiad z aktorką przeczytacie tutaj.
Synowie Joanny Brodzik przymierzają sukienki

Synowie Joanny Brodzik przymierzają sukienki

Synowie Joanny Brodzik przymierzają sukienki

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!