Szybka pożyczka na wakacje!

przejdź do komentarzy

Czy warto brać pożyczkę na wakacje? Na pytanie - Czy Polacy pożyczają na wakacje? - odpowiadają eksperci z pozyczkaportal.pl i Aasapolska.pl

szybkapożyczka szybkapożyczka/
W kwestii opłacania wycieczek społeczeństwo polskie jest podzielone. Z badań statystycznych wynika, że aż 42 proc. Polaków nie stać na sfinalizowanie wyjazdu, 44 proc. respondentów boi się, że wycieczka będzie kosztowała więcej, niż to sobie zaplanowali, a 20 proc. zastanawia się, czy nie zrezygnować z wakacji całkowicie. Co ciekawe, 37 proc. ankietowanych deklaruje, że pożyczka pozabankowa jest dobrym sposobem na opłacenie wakacyjnego wyjazdu.

Co roku tysiące Polaków dwoi się i troi, żeby znaleźć jak najkorzystniejszą ofertę wycieczki zagranicznej. Wszystko, tak naprawdę, zależy od zasobności naszego portfela. Ciekawe jest, że coraz częściej Polacy korzystają z pożyczek online, żeby zrealizować swoje wakacyjne plany. Okazuje się, że co 10 Polak już skorzystał z chwilówki, zaś 60 proc. respondentów zapowiada, że skorzysta z tego źródła dofinansowania jeszcze raz. Jest to wygodna forma pobrania gotówki, szybka, a przede wszystkim bezpieczna. Jeżeli ktoś chce upewnić się, co do pożyczki, którą planuje wziąć, może ją sprawdzić na specjalistycznych porównywarkach pożyczkowych, gdzie eksperci na bieżąco analizują dostępne produkty na rynku pozabankowym-mówi Tymon Zastrzeżyński, ekspert z pozyczkaportal.pl

Szybka pożyczka na wakacje!

Eksperci z pozyczkaportal.pl i aasapolska.ploceniają, że ruch na rynku wzrasta w okresie wakacyjny o kilkanaście procent. Około 26 proc. ankietowanych, deklaruje, że zamierza wziąć pożyczkę pozabankową.

Najważniejsze jest, żeby ocenić swoją zdolność finansową, zanim weźmie się jakąkolwiek pożyczkę. Musimy sprawdzić nasze zbliżające się wydatki i wziąć pod uwagę domowy budżet, żeby później nie mieć problemów ze spłatą kolejnej raty. Chociaż z badań statystycznych wynika, że aż 81 proc. Polaków spłaca raty w terminie pożyczki zaciągnięte na cele wakacyjne-dodaje Bartłomiej Ciastek, Marketing Manager Aasa Polska.

Polacy za cel swoich wakacyjnych podróży chętnie obierają Stary Kontynent (52proc.) i Polskę (40proc.). Poza Europę wybiera się tylko 8 proc. Polaków. Na taki wyjazd decydują się młodzi i energiczni ludzie pomiędzy 25. a 34. rokiem życia. Co trzeci badany decyduję się na skorzystanie z ofert biur podróży, a blisko 70 proc. planuje wyjazdy indywidualnie. Przeszło 76 proc. badanych planuje wycieczki z 3 miesięcznym wyprzedzeniem. Jeżeli chodzi o częstotliwość wyjazdów to dane statystyczne pokazują, że ponad 40 proc. uczestników badania wyjeżdża na urlop raz w roku, 21 proc. co 6 miesięcy, natomiast 4 proc. nie opuszcza Polski w celach podróżniczych.

Artykuł we współpracy z pozyczkaportal.pl


Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (1): sortuj
 • avatar kozaczek
  gość: Mędrzec 26-06-17, 11:49 cytuj
  gość, 29-06-16, 14:17 napisał(a):
  Po co brać pożyczki na wakacje...? Wystarczy tak wszystko zorganizować żeby nie wydać majątku. Ja zawsze przez cały rok sobie odkładam i później szukam w miarę tanich noclegów na bookapart do tego jakieś loty i są wakacje.

  No widzisz. Ty rok odkładasz, a ktoś pożycza i rok spłaca. Na jedno wychodzi.. :P
  Nie masz konta? Zarejestruj się!