Szymon Majewski wyśmiewa Tomasza Lisa (VIDEO)

przejdź do komentarzy

On też zna się na reklamie.

tomasz lis tomasz lis/©KAPiF, YouTube
Kiedy na blogu Tomasza Lisa pojawiło się zdjęcie dziennikarza na siłowni z jednym z napojów energetycznych, w mediach zawrzało. Faktem jest bowiem, że dziennikarz jako osoba, która przedstawia widzom fakty, nie powinien brać udziału w materiale reklamowym, którego funkcją nadrzędną jest po prostu perswazja.

Pikanterii tej sprawie dodawał fakt, że Marzena Rogalska, która jest jedną z prowadzących Pytanie na śniadanie, nie może być gospodynią programu w czasie trwania kampanii reklamowej dla Biedronki, w której spotach zgodziła się wziąć udział:

- Marzena Rogalska z wyprzedzeniem informowała dyrekcję TVP2 o swoich planach związanych z udziałem we wspomnianej kampanii reklamowej. Decyzja o tym, że - z uwagi na zasady etyki dziennikarskiej - w czasie trwania kampanii Marzena Rogalska nie będzie prowadzić „Pytania na śniadanie” była wspólną decyzją dyrekcji TVP2 i Marzeny Rogalskiej - przekazał rzecznik TVP w rozmowie z WirtualnymiMediami.pl.

Całą tę sprawę trafnie skwitowała Janina Jankowska:

- Reklamujących dziennikarzy powinno się wypalać żelazem. Jest to bowiem psucie zawodu poprzez odbieranie mu wiarygodności. Zadaniem pani Rogalskiej i pana Lisa jest przecież możliwie bezstronne zapoznawanie widzów z wydarzeniami i koncepcjami, a nie zapewnianie zysku producentom napojów czy sprzedawcom parówek.

Teraz swoje trzy grosze postanowił dołożyć Szymon Majewski, który nagrał piosenkę zatytułowaną Sponsorunning.

Zabawna?
 
Szymon Majewski wyśmiewa Tomasza Lisa (VIDEO)

Szymon Majewski wyśmiewa Tomasza Lisa (VIDEO)

Szymon Majewski wyśmiewa Tomasza Lisa (VIDEO)

Szymon Majewski wyśmiewa Tomasza Lisa (VIDEO)

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!