Taco Hemingway: Nie ma co mnie porównywać z kocurami...

przejdź do komentarzy

Znacie nowe objawienie polskiej sceny?

taco hemingway taco hemingway/Facebook
Taco Hemingway, czyli Filip Szcześniak zawojował w minionym tygodniu Listę Przebojów radiowej Trójki. Ta, chyba wciąż jeszcze, kultowa audycja, odnotowała piosenkę Taco na pierwszym miejscu.

Kim jest przystojny młodzieniec o dziwnej ksywie? Skąd się wziął Taco Hemingway i dlaczego ludzie go pokochali?

W rozmowie z portalem kinkyowl.pl muzyk opowiada, że rap kręcił go od dawna. Przyznaje, że rapował od wielu lat, ale na początku po angielsku i "raczej dla siebie".

Kiedy pod koniec 2013 roku wrócił do Polski z Londynu, zaczął poważniejszą współpracę z kolegą z dawnych lat - Rumakiem, który zaczął robić muzykę do jego kawałków.

W ten sposób powstał Trójkąt Warszawski. Hemingway bagatelizuje opinię, która krąży na jego temat - że zawojował polską scenę rapową. Twierdzi, że w tej kwestii jest niemowlakiem.

- Póki co mam tysiąc płyt i jeden teledysk, który jakoś tam się rozszedł, także nie ma mnie co porównywać z kocurami, które wykręcają 15 kafli per płyta - mówi Taco.


W rozmowie z portalem muzyk zdradza, że urodził się w Kairze, a przez kilka lat mieszkał w Chinach. Mówi, że fakt, iż wcześnie nauczył się angielskiego, zbliżył go do anglosaskiego rapu.

Cały wywiad z Taco Hemigwayem przeczytacie tutaj.

Posłuchajcie kilku kawałków rapera. Może spodoba się Wam to brzmienie?









Proszę obejrzeć, jest sprawa.

Posted by Taco Hemingway on 15 maja 2015

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!