Te gwiazdy protestują przeciwko nowej ustawie antyaborcyjnej (FOTO)

przejdź do komentarzy

Nie zgadniesz, kto NIE ZGADZA SIĘ na proponowane zmiany.

nowa ustawa antyaborcyjna nowa ustawa antyaborcyjna/KAPiF
Projekt nowej ustawy antyaborcyjnej, który ostatnio wpłynął do sejmu, spowodował falę krytyki w społeczeństwie. Ustawa niweluje kompromis z 1993 roku, który dopuszczał aborcje, kiedy ciąża zagrażała życia dziecku lub matki, płód był upośledzony, bądź kiedy ciąża pochodziła z gwałtu.

Zobacz więcej: Beatę Szydło zalewa KREW NARODU! (FB)

Do grona osób, które nie zgadzają się z proponowanymi zmianami dołączyli między innymi Monika Brodka, Kuba Wojewódzki, Magdalena Cielecka, Joanna Krupa, Maria Peszek, Monika Olejnik, Maria Peszek, Karolina Korwin-Piotrkowska oraz Agata Młynarska.

Natomiast Jarosław Kaczyński stwierdził, że jego ugrupowanie poprzez projekt ustawy zgodnie z wolą Episkopatu Polski. Przypomnijmy, że projekt ustawy zakłada karę więzienia za aborcje nawet wtedy, kiedy ciąża zagrażałaby życiu matki lub dziecka, bądź pochodziłaby ona z gwałtu.

Nowy projekt ustawy zbulwersował gwiazdy, które twierdzą że jest to zamach na wolność kobiet. Jedną z wielu celebrytek, które sprzeciwiają się projektowi jest Anja Rubik, która napisała na swoim Facebooku'u:

Jestem z Wami ! Wspieram Was! dzieci powinny się rodzic z miłości nie przymusu ! Walczmy o Nasze Prawa i szacunek ! I...

Opublikowany przez Anja Rubik na 3 kwietnia 2016


W wielu polskich miastach przeszły protesty ludzi, którzy nie mogą zgodzić się z propozycją ustawy, która może doprowadzić do licznych tragedii. Według przeciwników, twórców ustawy kierował brak rozsądku i wyobraźni. Pewna internautka doskonale wytłumaczyła zagrożenia wypływające z tej propozycji:

"Dzieckiem poczętym jest człowiek w prenatalnym okresie rozwoju, od chwili połączenia się żeńskiej i męskiej komórki...

Opublikowany przez Oliwia Piotrowska na 31 marca 2016


Zobacz więcej: SZOK! W WARSZAWIE DOKONANO ABORCJI W 24 TYG. CIĄŻY! DZIECKO PRZEŻYŁO, ALE NIKT MU NIE POMÓGŁ

Do dyskusji przyłączyła się dziennikarka Paulina Młynarska, która w ostrym wpisie skomentowała proponowane zmiany:

Gowin powiedział co wiedział: „ Tak dla zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej, ale po spokojnej dojrzałej dyskusji”. Dyskusji? Dojrzałej? Spokojnej? Z kim? Ze zgwałconą zbiorowo nastolatką? Z chorą na raka, która właśnie się dowiedziała, że jest w ciąży, więc nie dostanie chemii? Czy z jajowodem, w którym , zamiast w macicy, zagnieździł się zarodek?

A może Mr. Gowin, w swoim katolskim miłosierdziu, chciałby zagadać z matką kilkorga dzieci, żyjącą z najniższej krajowej, którą mąż pijak zmusza do seksu? Ach, ciekawa dyskusja byłaby też z ciężarną ofiarą kazirodztwa!

To się nie mieści w głowie. Tak jak nie mieści mi się w głowie, że jakakolwiek kobieta mogła głosować na tych fanatyków. I jak od dawna nie mieści mi się w głowie, że dorosły, myślący człowiek, może współdziałać z instytucją, która kryje pedofilów, a nas śmie nauczać moralności.


Choć jej wpis został zablokowany, to ponowiła go w artykule na Onecie.

Wypowiedzi znanych osób znajdziecie w naszej galerii. Czy zgadzacie się z tymi komentarzami? Jakie jest Wasze zdanie na temat tej ustawy?

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!