To zdjęcie obiegło świat. Chore dzieci tulą się do siebie

przejdź do komentarzy

Mama jednego z dzieci chce wlać otuchę w serca innych chorych i ich rodziców.

maliyah jones maliyah jones/Facebook
To jedna z tych historii, które łamią serce. 5-letnia Maliyah Jones była pogodnym i zdrowym dzieckiem. Dobrze się rozwijała, uśmiech nie schodził z jej buzi. We wczesnym dzieciństwie nie chorowała zbyt dużo - jej mama wspomina, że lekkie infekcje kończyły się szybko i córka wracała do formy.

Dwa lata temu wszystko się zmieniło. Diagnoza lekarzy postawiła świat całej rodziny do góry nogami. Okazało się, że Maliyah cierpi na nowotwór. To jeden z najczęściej spotykanych u dzieci nowotworów - nerwiak zarodkowy. Choroba dziewczynki nosi nazwę neuroblastemy. Dziecko ma w brzuchu guz wielkości pomarańczy. Rak jest bardzo zaawansowany. Według lekarzy Maliyah ma mniej niż 50 procent szans na wyleczenie.

Jej mama robi wszystko, by pomóc córeczce. Obie przebywają w szpitalu w Pittsburghu. Mama sprzedaje biżuterię, a zarobione pieniądze przeznacza na pokrycie kosztów leczenie dziecka. Działa też w fundacji, która zbiera fundusze na pomoc dla dziewczynki.

Na początku maja Tazz Jones, matka chorej dziewczynki, zamieściła na Facebooku wzruszające zdjęcie. Widać na nim dziewczynkę, która obejmuje swoją przyjaciółkę, również chorą na raka. Dzieci siedzą w szpitalnej sali, patrzą przez okno na miasto.

Tazz poprosiła, by wszyscy udostępniali tę fotografię jako dowód na niesamowitą moc przyjaźni i miłości. Napisała, że chce, by zdjęcie zachęcało inne chore dzieci i ich rodziców do walki z chorobą i by dodawało im otuchy.

Nie trzeba chyba dodawać, że prośba mamy chorej dziewczynki spotkała się z natychmiastowym odzewem. Zdjęcie ma już ponad 1000 udostępnień, piszą o nim media na całym świecie.

Mocno wierzymy, że obie dziewczynki wyjdą z choroby. Życzymy im tego z całego serca, a Was zachęcamy do dzielenia się ta historią.

Za to właśnie lubimy internet.

A tu znajdziecie stronę, za pośrednictwem której można finansowo wesprzeć chorą Maliyah.
Caption this! Repost & Share please! Trying to get this picture seen all over the world. So many people have been...

Posted by Tazz Jones on 3 maja 2015


To zdjęcie obiegło świat. Chore dzieci tulą się do siebie


Maliyah Jones z mamą - zdjęcia z Facebboka


This is what all the chemo, radiation & treatment has done to maliyahs hands & feet...they are really dark & "burnt like...

Posted by Tazz Jones on 28 maja 2015Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!