Tom Ford: Geje też potrafią być wierni!

przejdź do komentarzy

Projektant o swoim trwającym 24 lata związku.

tom ford tom ford/ © PR Photos
Tom Ford, zadeklarowany gej, chce łamać stereotypy krążące o homoseksualistach. Jednym z nich jest stwierdzenie, że są niewierni, a ich związki nietrwałe.

On sam jest zaprzeczeniem tej tezy, od 24 lat pozostając w szczęśliwym związku z Richardem Buckleyem, dziennikarzem specjalizującym się w tematyce modowej.

W magazynie Out opowiada o początkach znajomości:

- Jadąc windą zdecydowałem, że go poślubię. Zanim dotarliśmy na odpowiednie piętro, byłem "kupiony" - wspomina. - Często chadzam na przyjęcia z heteroseksualnymi przyjaciółmi, którzy zdając sobie sprawę że ja i Richard jesteśmy razem od 24 lat, mówią: "Wow! Jesteście już ze sobą 24 lata! To niezwykłe. Nie myślałem, że geje potrafią być ze sobą tak długo". A ja odpowiadam: "Dlaczego? Nie wiem o czym mówisz". Niektóre z najdłuższych związków to te pomiędzy osobami tej samej płci. Wielu moich przyjaciół brało ślub i rozwodziło się, znowu brało ślub i rozwodziło się, a ja i Richard cały ten czas jesteśmy razem.

Buckley zaś wspomina swoją walkę z rakiem w 1989 roku.

- Tom odciął dużo osób z naszego otoczenia, przez to, jak reagowali [na moją chorobę]. Mój najlepszy przyjaciel i jeden z moich mentorów zmarli na AIDS i wiele osób od razu pomyślało, że też choruję na AIDS. Nie chcieli mnie odwiedzać, bo bali się, że złapią to ode mnie. Nie wyobrażam sobie teraz życia bez Toma. Nie wyobrażam sobie, by coś mu się stało. Dla mnie jest tylko jeden tom. To ten sam mężczyzna, którego poznałem 24 lata temu - mówi wzruszająco dziennikarz.

Gdy się spotkali po raz pierwszy, Buckley miał 38 lat, Ford - 25. Po miesiącu znajomości postanowili razem zamieszkać. Od tej pory są nierozłączni i bardzo szczęśliwi.


Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!