True Detective (Detektyw) 2 jest taki sam, jak sezon 1

przejdź do komentarzy

Skąd te podobieństwa? UWAGA! Spoilery!

true detective sezon 2 true detective sezon 2/HBO
Czy są tu fani serialu True Detective? Kto obejrzał sezon pierwszy, ten już zapewne ogląda i drugi. HBO idzie za ciosem produkując kolejny detektywistyczno-sensacyjny hit.

Pojawiły się jednak zarzuty, że druga część nijak ma się do pierwszej - nie jest to bowiem kontynuacja. Teraz okazuje się, że te dwa pozornie odległe sezony, z zupełnie innymi wątkami i obsadą, mają więcej wspólnego, niż się wydaje.

Przede wszystkim Ray Velcoro and Paul Woodrugh zakończyli 4. odcinek strzelaniną, w której ginie Ledo Amarillo oraz mnóstwo niewinnych cywili.
Podobieństwo w wymowie do Reggiego Ledoux, porywacza dzieci, który ginie z ręki jednego z detektywów, Marty Harta, w pierwszym sezonie, nie jest przypadkowe.

Nic Pizzolatto wprowadza mnóstwo ukrytych znaczeń - na przykład operuje kolorami. Nazwisko zabitego to po hiszpańsku "żółty". A aura Raya Velcoro jest czarno-zielona. Wszystko się liczy.

True Detective (Detektyw) 2 jest taki sam, jak sezon 1

Gdy Marty zabija Reggiego, trzeba przedstawić historię tak, by zwierzchnicy uwierzyli, iż zrobił to w obronie, wychodząc na bohatera (Marty zamordował obrzydzony tym, co Ledoux uczynił dzieciom). Teraz podobne zadanie stanie przed detektywami 2 sezonu - muszą udowodnić, że cywile zginęli, bo nie było innego wyjścia, a zabicie Ledo było uzasadnione.

Co się stanie?

W internecie pojawiły się przecieki - śledczy zostaną zawieszeni, śledztwo zamknięte - wszak sprawca zbrodni nie żyje. Cała trójka będzie mieć jednak "przeczucie", że coś tu nie gra i węszenie zacznie się na nowo. Tak pracują PRAWDZIWI detektywi, jak w sezonie pierwszym. I to jest punkt wspólny.
Jest jeszcze coś - wąsy znikną. Czy ktoś będzie rozpaczać?

True Detective (Detektyw) 2 jest taki sam, jak sezon 1

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!