Tym zdjęciem Maffashion PODZIELIŁA SWOICH FANÓW!

przejdź do komentarzy

Jedno zdanie wywołało wiele kontrowersji!

nowa ustawa antyaborcyjna nowa ustawa antyaborcyjna/KAPiF, instagram
Maffashion, czyli Julia Kuczyńska, udostępniła na swoim Instagramie zdjęcie z napisem My Body, My Choice odwołującą się do propozycji nowej ustawy antyaborcyjnej. Zaznaczyła tym samym swoje zdanie na temat dyskusji toczącej się wokół kontrowersyjnych przepisów.

Zobacz więcej: USTAWA ANTYABORCYJNA - O CO W TYM WSZYSTKIM CHODZI?

Zdjęcie podzieliło fanów i uwidoczniło różnicę poglądów. Doszło do tego, że niektóre kobiety zaczęły bronić kontrowersyjnej ustawy, twierdząc, że warto urodzić nawet te dzieci, które pochodzą z... gwałtu.

Jedna z użytkowniczek napisała:

A w czym dziecko poczęte z gwałtu jest gorsze od Ciebie? czy ono jest czemuś winne? zawsze można takie dziecko oddać do adopcji, a nie od razu zabijać.. to że ktoś zabije swoje dziecko nie znaczy że nie będzie matką.


Odpowiedziała jej na to inna kobieta, mówiąc że:

Owszem,nie warto (urodzić takie dziecko - dop. red). Żeby urodzic trzeba najpierw donosic-9 miesiecy. Nie masz prawa zmuszac ofiary do zachowania tej ciazy. Potem to dziecko adoptujesz? Pochwal sie ile juz niechcianych dzieci wychowalas (pisownia oryginalna - dop. red.).


Do dyskusji dołączyli również mężczyźni. Internauta Marcin napisał:

Na wstępie zaznaczam #stopabortion bo to co kiedyś nie przychodziło ludziom do głowy teraz przechodzi na porządek dziecinny. To chore. (...) A jeśli dziecko poczęte zostaje przez gwałt to nie jest wina ani kobiety zgwałconej ani TYM BARDZIEJ dziecka. Połowa z was chce być modna A nawet nie wie jak proces aborcji wygląda. (...) Jest wiele par które chcą mieć dzieci A nie mogą. Wtedy nie tak dziewczyna urodzi, odda dziecko i "przybędzie się problemu" i wtedy ona znów wróci do dalszego chodzenia do czyjegoś łóżka A dziecko otrzyma to co najpiękniejsze można człowiekowi dać - życie. (...) Pomyślcie co będziecie popierać dopiero popierajcie... my body my choice?? Dziecko też ma ten choice. Też ma prawo żyć oddychać... I powiedzieć "mamo, kocham Cię.. " poza tym nawet jeśli nie chcesz dziecka, to i tak możesz się potem nauczyć je kochać. Łatwo jest wam popierać zabijanie dzieci. Ale czy łatwo byłoby wam tam być i je zabić?? Nie sądzę. (pisownia oryginalna - dop. red.)


Zobacz więcej: Nowa ustawa antyaborcyjna: Gdzie jest Kinga Duda?!

A Wy jakie macie zdanie na ten temat? Czy jesteście przeciwko czy za zaostrzeniem przepisów aborcyjnych?#localheroes #girlsrock #mybodymychoice #PUSSYPOWER #warsaw

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Julia K. (@maffashion_official)
Tym zdjęciem Maffashion PODZIELIŁA SWOICH FANÓW!

Tym zdjęciem Maffashion PODZIELIŁA SWOICH FANÓW!

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!