Tyszka o gwiazdach na polskich okładkach: Kuchty domowe

przejdź do komentarzy

Bardzo ostry komentarz.

marcin tyszka marcin tyszka/Instagram
Jest jednym z najbardziej rozchwytywanych fotografów mody. Współpracował z największymi gwiazdami, a Anję Rubik zna, gdy ta była jeszcze dzieckiem. Choć za granicą Marcin Tyszka ma pełne ręce pracy, w Polsce nie robi zdjęć. W rozmowie z agencją Newseria Lifestyle zdradził, że ma dość naszych rodzimych okładek i tego, co się na nich lasuje:

- „Vogue” i „Vanity Fair” to jest ta sama rodzina. Obydwa magazyny sprzedają marzenia i wielką moc gwiazd czy top modelek. Te sesje różnią się, niestety, od sesji w Polsce. Czołowe polskie magazyny nie chcą supermody, nie chcą supermodelek, chcą supermodelki, które wyglądają jak kuchty domowe. Bo jak wyglądają zbyt dobrze, to się nie sprzeda. Ja tego nie rozumiem i dlatego nie pracuję dla takich mediów.


Zdaniem Marcina magazyny powinny pokazywać luksus i marzenia:

- Te magazyny mają taki pomysł, żeby wszystkie najpiękniejsze kobiety wrzucać w coś takiego zwykłego, żeby ta zwykła Polka mogła się z nimi identyfikować. Ja tego kompletnie nie rozumiem, ponieważ lubię marzyć i lubię patrzeć na coś nieosiągalnego. To rozwija i napędza nas do dalszej pracy. Nie chcę oglądać wyłącznie szarej Polski również na okładkach magazynów.


Fotograf zgodził się jedynie na udział w Project Runway, ale nie kosztem dotychczasowych zajęć:

- Zgodziłem się na „Project Runway” tylko pod takim warunkiem, że nadal mogę pracować w modzie i nie będę tracić swoich podstawowych zleceń, jakimi są sesje mody. Oczywiście, parę razy musiałem odpuścić, np. okładkę indyjskiego „Vogue”, po to, żeby pracować z Anją na planie przy „Project Runway”, ale teraz wracam z impetem do Paryża na całą masę sesji i wielkich nowych projektów.


Mądre podejście?

 
Zaraz zaczynamy @projectrunwaypoland proszę tu pisać co myślicie -;)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Marcin Tyszka-Tysio (@tyszka_marcin)
Tyszka o gwiazdach na polskich okładkach: Kuchty domowe

Tyszka o gwiazdach na polskich okładkach: Kuchty domowe

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!