Urodowy niezbędnik: wybierz najlepszy krem pod oczy

przejdź do komentarzy

Czym się kierować przy wyborze?

mixa mixa/shutterstock
O wrażliwą skórę wokół oczu trzeba dbać zawsze, niezależnie od wieku. To, w jaki sposób ją pielęgnujesz, będzie miało wpływ nie tylko na jej kondycję, lecz także na twoją samoocenę. Dowiedz się, jak sprawić, by za pomocą odpowiednich kosmetyków zachwycić wszystkich wspaniałym wyglądem.

Oszukaj zegar biologiczny
Jeżeli nie chcesz pogodzić się z tym, że wraz z upływem czasu twoja skóra traci swoją sprężystość, a poziom jej naturalnego nawadniania przez organizm spada, wybierz siędo drogerii, by zwalczyć niepożądane niedoskonałości. Być może nie będziesz przekonanado wspomagania się kosmetykami, pamiętaj jednak, że nieinwazyjne metody dbania o skórę, takie jak odpowiednia ilość snu czy masaż kostkami lodu, nie zapewnią ci oczekiwanego efektu, takiego jak po użyciu najlepszego kremu pod oczy np. marki Mixa.

Nie daj się zmylić!
Wizyta w drogerii może być dla ciebie kłopotliwa (zwłaszcza, jeżeli do tej pory niezbyt interesowałaś się produktami przeznaczonymi do pielęgnacji twarzy), unikaj jednak pułapek reklamowych i zdecyduj się na kupno najlepszego kremu pod oczy ze względu na jego skład, a nie zachęcające do kupna kolorowe opakowanie.

Kosmetyk idealny, czyli jaki?
Aby wybrany przez nas specyfik okazał się naprawdę skuteczny, ważne, by zawierał w sobie aktywne substancje takie jak np. masło karite, wyciąg z róży czy glicerynę, które znacząco poprawią wygląd delikatnej skóry. Istotne jest także to, by poszukując najlepszego kremu pod oczy, sprawdzić jego konsystencję – kosmetyk nie powinien się kleić i zostawiaćna skórze tłustego filmu.

Grzechy popełnione przeciwko urodzie
Wreszcie, by móc cieszyć się efektami osiągniętymi dzięki regularnemu stosowaniu kosmetyku, zapomnij o dotychczasowych nawykach, które negatywnie wpływająna wrażliwe miejsca wokół oczu.

Jeżeli do tej pory byłaś niechętna noszeniu okularów przeciwsłonecznych, tłumacząc się, że w żadnym modelu nie jest ci do twarzy, od tej pory, nie chcąc osłabiać rezultatów stosowania najlepszego kremu pod oczy, zakładaj je zawsze wtedy, gdy będziesz narażona na działanie promieni słonecznych.

Podobnie dzieje się w przypadku grymasów, którym często nie możesz się oprzeć. Częste mrużenie oczu i marszczenie skóry wokół nich w krótkim czasie sprawi, że w tym miejscu pojawią się niedoskonałości, którym miałaś zapobiegać, a nie je wywoływać. Pamiętaj, że jedynie konsekwentne stosowanie kremu oraz unikanie powyższych „zagrożeń” pomoże ci zachować nieskazitelny wygląd.

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!