W Przekroju o Dodzie: Nie znajdziesz dżagi ponad tę dżagę...

przejdź do komentarzy

...nikt nie ma u nas strojów piękniejszych i wspanialszego biustu.

doda doda/© KAPiF
Ha! Kultura masowa zawłaszcza coraz szersze rejony. Kiedyś trzymające się z dala od show-biznesu tytuły dziś chwytają się za tematy "z niższej półki". Dość elitarny dawno temu Przekrój dziś pisze o Dodzie.

Konkretnie wziął ja na warsztat Łukasz Orbitowski, który w swoim komentarzu wziął w obronę Rabczewską. Dziennikarz przywołał słowa krytyki, jakie spadły na Dodę po jej koncercie mikołajkowym - piosenkarka wystąpiła wtedy w swoim stylu - świeciła tyłkiem, lizała palce sztucznej ręki, jednym słowem za wszelką cenę chciała prowokować. Orbitowski zlekceważył "kolejne Dodowe wdzianko" i zaczął wychwalać:

(...)nieważne, że Doda hojnie obdarowuje parafie katolickie, Jej zdaniem potrzebujące, i zrobiła więcej dla walki z białaczką niż ktokolwiek w ostatnich latach - rozczula się dziennikarz. Potem jest jeszcze lepiej:

Doda i tak zbiera wszystkie wyróżnienia - od artysty dekady, przez członkostwo w Mensie, po złoto w pchnięciu kulą. (...). Dalej Orbitowski przypomina wątek z Lady Gagą:

Doda ściągnęła na siebie furię maluczkich, odcinając się od inspiracji amerykańską piosenkarką, a następnie klarując po żołniersku, że w ogóle jej nie lubi. DJ Robert M. uznał za słuszne wypiszczeć swój protest, nazywając Dodę pseudoartystką i odmawiając prawa głosu w związku z Jej trzyletnim milczeniem twórczym, jakby nie wiedział, że prace nad nową płytą wstrzymał Nergal walczący o życie.

Na koniec autor komentarza składa swoisty hołd Rabczewskiej:

(...) dlatego zadłużam się i w tym miejscu pragnę oddać swoją duszę Dorocie Rabczewskiej. Nie wysłucham dla przyjemności żadnego Jej utworu, lecz w tekstach odnajduję dokładnie to, co sam powiedziałbym młodym ludziom - nie daj się, ciągle masz szansę i ważni są przyjaciele. Dziewczyny dbajcie o siebie. Na tle bełkotu i dyrdymałów proponowanych przez konkurencję ten prosty przekaz należy docenić. Zwłaszcza, że poparła go przykładem własnym, zachowując się mężnie podczas ogromnej tragedii w jej życiu (...) Kto dopatrywał się w całej akcji białaczkowej ciemnych interesów, ten kretyn i łajdak. (...) Spoglądam na piękne zdjęcia z mikołajkowego koncertu i wiem, że nie znajdziesz dżagi ponad tę dżagę, nikt nie ma u nas strojów piękniejszych i wspanialszego biustu. Jest znak i nadzieja. Wszystko, co czyni, jest słuszne i piękne, geniusz kryje się nawet w Jej pomyłkach. Ani mi tu w głowie kpić - niech się Pani trzyma, droga Pani Doroto - zakończył swój pean dziennikarz.

My jesteśmy wzruszeni.

A Wy?
Screen: Profil Dody na Facebooku

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!