Współpracownik Piotra K. zdradza szokujące szczegóły

przejdź do komentarzy

"Produkt reklamowany w mediach, który można było kupić za 87 zł, naprawdę wraz z opakowaniem był wart 2 zł 60 gr."

piotr k piotr k/© KAPiF
Jeszcze nie tak dawno zasiadał na kanapach w programach śniadaniowych i był promowany jako najmłodszy polski milioner. Były wywiady i zaproszenia na imprezę. Nagle dobra passa została przerwana.

W lutym prokuratura postawiła Piotrowi K. zarzut wprowadzania do obrotu kosmetyków niezgodnie z prawem. Chodziło o pastę wybielającą White Time, która zawierała zbyt dużo szkodliwej substancji wybielającej zęby. Kilka dni temu Piotr K. został zatrzymany.

W programie Uwaga! wystąpił Bartosz Witakowski, współpracownik Piotra K., który zdradził kilka intrygujących szczegółów.

Okazuje się, że Piotr nie zmienił zakazanego składu White Time. Postarał się jedynie o inną szatę graficzną na opakowaniu:

– Składaniem tego produktu – tubek, nakładek, pudełek - zajmowali się podlegli mi pracownicy. Stężenie tej substancji faktycznie się nie zmieniło. Piotr wydrukował w drukarni tylko nowe pudełka- zdradza Witakowski.


Na tym nie koniec:

- Produkt reklamowany w mediach, który można było kupić za 87 zł, naprawdę wraz z opakowaniem był wart 2 zł 60 gr. Nikomu to w niczym nie mogło ani pomóc, ani zaszkodzić. Ot, mieszanka zbóż i ziół. Jedyne, co powodują, to efekt placebo.


Piotr polecał też konsultantom, by podawali się za lekarzy:

- Statyści występowali jako lekarze, a konsultanci po odebraniu telefonu mieli nakaz od Piotra, by przedstawiali się jako lekarze bądź dietetycy.


Zdaniem Witakowskiego Piotr K. na swój sposób jest geniuszem:

- Piotr wszystko wymyślał sam, a jednocześnie, nawet wśród pracowników, utrzymywał przekonanie, że produkty, które dystrybuuje, to są produkty najwyższej jakości. Na swój sposób był geniuszem.


Współpracownik zdradził też niepokojący plan oskarżonego:

- Moim zdaniem jego plan był taki: szybko, dużo i zniknąć. Za kwotę stu tysięcy dolarów można kupić paszport obywatela Seszeli, który pozwala na ruch bezwizowy do Stanów Zjednoczonych, gdzie Piotr już mieszkał.


Aktywa Piotra K. oscylują wokół 40 milionów złotych.


Współpracownik Piotra K. zdardza szokujące szczegóły

Współpracownik Piotra K. zdardza szokujące szczegóły

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!