Wyrok dla Katarzyny Waśniewskiej jest ostateczny

przejdź do komentarzy

25 lat więzienia - Sąd Najwyższy oddalił kasację obrony.

katarzyna waśniewska katarzyna waśniewska/Super Express okładka
Dziś Sąd Najwyższy orzekł, że wyrok 25 lat więzienia dla Katarzyny Waśniewskiej za zabicie półrocznej córki Madzi jest ostateczny. Sąd oddalił kasacje obrony i prokuratury. Jak donosi portal tvn24.pl, obrona wnosiła o ponowny proces, prokuratura zaś chciała uchylenia uniewinnienia Waśniewskiej z zarzutu kierowania podejrzeń na inną osobę.

Sędzia Sądu Najwyższego argumentowała, że ustalono zamiar oskarżonej - chęć ukrycia zabójstwa, sfingowanie porwania, które Waśniewska zorganizowała, by uchronić się przed odpowiedzialnością, a także to, że rysy osobowości skazane są "specyficzne".

24 stycznia 2012 roku policja poinformowała media o zaginięciu Magdaleny z Sosnowca. Według matki dziecko zostało porwane z wózka w centrum miasta. Potem Waśniewska zeznawała, że córka wypadła jej z rąk i uderzyła się w głowę. Po kilkunastu dniach poszukiwać ciało dziecka znaleziono zakopane w ziemi w jednym z parków.

Waśniewska została skazana wyrokiem Sądu Apelacyjnego w październiku 2014 roku. Zastrzeżono, że skazana będzie się mogła ubiegać o zwolnienie najwcześniej po 20 latach.

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!