Wyrok w sprawie dziennikarza motoryzacyjnego Macieja Z.

przejdź do komentarzy

Trzy lata więzienia.

maciej z maciej z/KAPIF
W wypadku, jaki spowodował Maciej Z. cztery lata temu zginął inny dziennikarz motoryzacyjny Jarosław Zabiega. Dzisiaj sąd ogłosił wyrok w tej sprawie – trzy lata więzienia.

Przypomnijmy. W 2008 roku Maciej Z. prowadził po ulicach Warszawy Ferrari F360. Na fotelu pasażera siedział dziennikarz Super Expressu Jarosław Zabiega.

Jadące z dużą prędkością ferrari, podskoczyło na nierówności drogi, Maciej Z. Stracił panowanie nad kierownicą i auto uderzyło w przęsło wiaduktu na warszawskim Mokotowie. Samochód stanął w płomieniach.

W wyniku wypadku zginął Jarosław Zabiega. Maciej Z. przeżył, ale jego zdrowie mocno ucierpiało. Przechodził długą rehabilitację.

Dzisiaj zapał wyrok w tej sprawie. Maciej Z. spędzi w więzieniu trzy lata. Ma również zasądzony ośmioletni zakaz prowadzenia pojazdów po drogach publicznych.

Prowadząca sprawę sędzia w uzasadnieniu stwierdziła, że Maciej Z. zapomniał, że to nie wyścig i porusza się po drodze publicznej.

Z ustaleń śledczych wynika, że ferrari jechało z prędkością 150 km/h na terenie, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.


Wyrok w sprawie dziennikarza motoryzacyjnego Macieja Z.

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!