Żeby ćpać, Maleńczuk szukał igieł na szpitalnym śmietniku

przejdź do komentarzy

"Łaziliśmy po tych uginających się gazach ropnych, no i znaleźliśmy."

maleńczuk maleńczuk/© KAPiF
Maciej Maleńczuk (54 l.) z niejednego pieca jadł chleb. Okazuje się też, że grzebał na niejednym śmietniku. Wokalista z przeszłością wydał właśnie autobiografię (spisała ją obecna partnerka muzyka, 25-letnia Barbara Burdzy). Opatrzona znaczącym tytułem pozycja Maleńczuk. Ćpałem, chlałem i przetrwałem ma szansę stać się bestsellerem. Dlaczego? Zobaczcie tylko, jakie brudy wywleka Maleńczuk.

Fakt dotarł do książki. I zamieścił kilka mocnych fragmentów z tejże.

Jeden z nich opisuje walkę Maleńczuka i jego znajomych o igły, którymi wstrzykiwali sobie narkotyki:

Jedyne miejsce, gdzie możemy zdobyć igłę i strzykawkę, to szpitalny śmietnik. Poszliśmy w miejsce, gdzie były porozwalane jakieś gazy z ropą, jakieś takie poszpitalne resztki. Śmierdziało tam zgniłym szpitalem, ale było pełno strzykawek i igieł. Było ohydnie. Łaziliśmy po tych uginających się gazach ropnych, no i znaleźliśmy. Wtedy chyba coś nade mną czuwało, że niczym się nie zaraziłem - wspomina Maleńczuk

Potem jest tylko gorzej:

Był u mnie któregoś razu gościu, którego imienia nie pomnę. Okazało się, że ma HIV, ale potrafi zrobić towar jak należy – jest dobrym producentem. Ale tam jest taki zwyczaj, że ćpuny jak se przygrzeją, to się całują. I tego chorego na, kur..., AIDS gościa pocałowałem w usta. Została mi na ustach jego ślina czy coś i tak to wycierałem. Zastanowiłem się: „Co ja, kur..., robię?”. Ale było fajnie, naćpaliśmy się porządnie - opowiada.

Muzyk ma świadomość, że wciąż jest narkomanem:

Podtrzymywałem proceder, tyle że z dłuższymi przerwami. Trwał z 20 lat. Pamiętam, że już miałem ze cztery dyszki, byłem znaną osobą, a lubiłem sobie czasem przygrzać. Bardzo to długo trwało i uwierz mi, że gdybyś położyła teraz przede mną dobry towar, to ja bym go wziął - mówi.
Żeby ćpać, Maleńczuk szukał igieł na szpitalnym śmietniku

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!