Zmarł David Bowie!

przejdź do komentarzy

Miał 69 lat.

david bowie david bowie/© Fame/Flynet, PRPhotos
Entuzjazm mediów po rozdaniu Złotych Globów został przyćmiony przez smutną nowinę ze świata muzyki. Niektórzy jeszcze przeżywają śmierć Lemmy'ego Kilmistera, a tu odchodzi kolejny genialny muzyk.

10 stycznia zmarł David Bowie. Artysta odszedł dwa dni po swoich 69 urodzinach i po wydaniu kolejnej płyty zatytułowanej Blackstar. Muzyk ostatnie 18 miesięcy spędził na walce z rakiem.

Kilka dni temu media pisały o nowym klipie Bowie'go do piosenki Lazarus. W teledysku do numeru David leżał w szpitalnym łóżku z bandażem na oczach, a później chował się w szafie interpretowanej jako trumna.

David Bowie zmarł dzisiaj w spokoju, otoczony przez rodzinę, po odważnej 18-miesięcznej walce z rakiem. Dzieląc się z wami tą stratą, prosimy o uszanowanie prywatności rodziny w czasie żałoby - taka wiadomość pojawiła się na FB muzyka.


Bowie był kompozytorem, autorem tekstów, aktorem i przede wszystkim genialnym piosenkarzem. Brytyjczyk w ciągu swojej kariery sprzedał 140 milionów albumów. Według magazynu Rolling Stones był 39. najwybitniejszym artystą muzycznym wszech czasów, a jego numer Heroes znalazł się na 46. miejscu w rankingu 500 najlepszych piosenek w historii muzyki.

 
Zmarł David Bowie!

Zmarł David Bowie!

Zmarł David Bowie!

Zmarł David Bowie!

Zmarł David Bowie!

Zmarł David Bowie!

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (1): sortuj