Zmarł legendarny bokser Muhammad Ali

przejdź do komentarzy

Przegrał swoją najtrudniejszą walkę.

muhammad ali muhammad ali/Starstock, Fameflynet
W wieku 74 lat zmarła jedna z największych legend światowego boksu Muhammad Ali. Znany były ze swojego ciętego języka, ogromnego poczucia humoru, a przede wszystkim z wielkiej szybkości i niesamowitej techniki na ringu.

Zobacz też: Muhammad Ali - poznaj prawdziwą cenę sportu

Muhammad Ali nie żyjeZanim trafił do zawodowego boksu, zdobył złoty medal olimpijski. W karierze aż trzykrotnie zdobył tytuł mistrza świata wagi ciężkiej. Jego walki na stałe wpisały się w historię tego sportu.

Nie jednak każdy wie, że prawdziwym imieniem Muhammada było Cassius Marcellus Clay junior. Zmienił je w wyniku dołączenia do Nation of Islam, rasistowskiej organizacji, która zrzeszała czarnoskórych amerykanów.

W przyszłych latach zdecydowanie odciął się od rasizmu wygłaszanego przez organizację.

Pierwszy tytuł czempiona osiągnął w 1964 pokonując Sonny'ego Listona. Niestety z ringiem musiał rozstać się przez trzy lata, ponieważ odmówił służby wojskowej.

Po mistrzowski pas sięgał jeszcze dwukrotnie: w 1974 i 1978 roku.

Zobacz też: Mariah Carey śpiewa dla Muhammada Ali

Choć jego walki były jednymi z najlepszych w historii boksu, to swoją karierę musiał zakończyć po pojedynku z Trevorem Berbickiem w 1981. Już wtedy widać było pierwsze symptomy choroby, która doskwierała mu do końca jego dni.

Legendarny pięściarz cierpiał na Parkinsona. Bokser odszedł w Arizonie. Pogrzeb planowany jest w jego rodzinnym mieście Louisville.

Żegnaj Mistrzu.

 


Zmarł legendarny bokser Muhammad Ali

Zmarł legendarny bokser Muhammad Ali

Zmarł legendarny bokser Muhammad Ali

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!