Nie żyje Matti Nykaenen – czterokrotny mistrz olimpijski, który po zakończeniu kariery sportowej został piosenkarzem i celebrytą.

Celine Dion oddała hołd zmarłemu mężowi. Fani poruszeni

O śmierci sportowca poinformowały fińskie media. Na razie nie wiadomo, jaka była przyczyna śmierci Nykaenena. Jego ciało znaleziono w nocy z 3 na 4 lutego.

Matti Nykaenen w wieku 18 lat został mistrzem świata juniorów. Później zdobył tytuł najlepszego skoczka świata. W 1984 roku zdobył złoty i srebrny medal igrzysk olimpijskich (odbywały się w Sarajewie). Skoczek wygrał 46 zawodów w Pucharze Świata. Cztery razy wygrał w klasyfikacji generalnej.

Wywoływał kontrowersje – zdarzało mu się skakać i wygrywać pod wpływem alkoholu.