Zmarł Przemysław Maciołek z zespołu Poluzjanci

przejdź do komentarzy

Miał 49 lat.

przemysław maciołek przemysław maciołek/Facebook zespołu Poluzjanci
Kilka godzin temu na profilu zespołu Poluzjanci pojawiła się tragiczna wiadomość. Zmarł jeden z założycieli grupy, Przemysław Maciołek. Muzyk miał 49 lat.

Z ogromnym bólem zawiadamiamy, że 16.11.2015, o godzinie 19:35, w wyniku ciężkiej choroby, odszedł od nas nasz przyjaciel Przemek Maciołek - napisali członkowie zespołu.


Kochany, dziękujemy Ci za wszystko.
Za założenie zespołu, za lata bezinteresownej przyjaźni, za niezłomny charakter, za poczucie humoru i za wszystkie dźwięki, które mieliśmy zaszczyt z Tobą stworzyć.
Twój heroizm w walce z chorobą był godny największego podziwu.
Odchodzisz, ale dobrze wiesz, że zostaniesz z nami na zawsze.
Dziękujemy za wspaniałą i niezapomnianą podróż.
Do zobaczenia po drugiej stronie.


Przemysła Maciołek był absolwentem Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. W 1995 roku wspólnie z innymi studentami katowickiej uczelni Maciołek założył grupę Polucjanci, która z czasem zmieniła nazwę na Poluzjanci. Muzyk był współautorem piosenek - między innymi kawałków Prosta piosenka, On i ona.

Maciołek koncertował również z innymi artystami, nagrywał też z nimi płyty. Pracował między innymi z Ewą Bem, grupą Sistars, Numer Raz czy Mathplanete. Koncertował też z Kubą Badachem, wokalistką Poluzjantów, mężem Aleksandry Kwaśniewskiej.Z ogromnym bólem zawiadamiamy, że 16.11.2015, o godzinie 19:35, w wyniku ciężkiej choroby, odszedł od nas nasz...

Posted by Poluzjanci on 16 listopada 2015
Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!