Znaczenie imion dzieci Jolie i Pitta

przejdź do komentarzy

Vivienne i Knox -co to w ogóle znaczy?

angelina jolie angelina jolie/ © PR Photos


Angelina i Brad mają słabość do wybierania swoim dzieciom dziwnych imion. Jolie nazwała swojego pierwszego syna Maddox, co jest nazwą jednej z angielskich grup etnicznych i oznacza hojność i dobroć. Mała Zahara wzięła swoje imię od arabskiego plemiona i oznacza kwiat. Kolejny syn pary, Pax, ma imię pochodzące od nazwy biblijnego plemiona i jego odpowiednim tłumaczeniem jest słowo dar. Podobnie jest z pierworodną córką Angeliny i Brada. Natomiast pełne imię Shiloh Nouvel oznacza nowy dar.

A teraz dwie nowe istotki pojawiły się w rodzinie i już ich imiona poddane są "badaniom". Dlaczego Knox Leon i Vivienne Marcheline? Knox to nazwa starego angielskiego plemienia.Obecnie jest bardzo rzadko używane, a oznacza ...pagórek. Jest zakończone na "x" , co może być jakby tradycją dla męskich potomków Brada i Angeliny Maddox-Pax-Knox.

A co się tyczy Vivienne to jest to najbardziej interesująca historia. Jej imię pochodzi z języka francuskiego od słowa vive, czyli życie. Jej drugie imię Marcheline jest odziedziczone po niedawno zmarłej mamie Angeliny. Co jeśli złożymy razem oznacza oba imiona? Otrzymamy: Marcheline nadal żyje.


Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!