Znana chińska aktorka luksusową prostytutką?

przejdź do komentarzy

Aktorka zaprzecza i kieruje sprawę do sądu.

zhang ziyi zhang ziyi/© PR Photos
Zhang Ziyi, jedna z najbardziej znanych chińskich aktorek, która grała w takich filmach jak Przyczajony tygrys, ukryty smok oraz Wyznania gejszy została oskarżona o bycie luksusową prostytutką dla wysoko postawionych polityków chińskich. Zarzuty aktorce jako pierwsza postawiła chińska strona Boxun.com.

Według portalu Boxun chińska aktorka otrzymała ponad 100 milionów dolarów przez ostatnie 10 lat za spanie ze skompromitowanym chińskim politykiem Bo Xilaiem i innymi wysokimi rangą urzędnikami państwowymi. Podobno skandal ten jest teraz przedmiotem dochodzenia.

Rzekomo Zhang utrzymywała seksualne kontakty z politykiem w latach 2007-2011 (inne media podają, że między 2004 a 2011 r.). Za noc miała pobierać milion dolarów. Mieli się spotkać co najmniej 10 razy.

Bo Xilai to były burmistrz miasta Dalian, a potem minister handlu w latach 2004-2007, prominentny polityk partii komunistycznej, oskarżony o korupcję i nadużywanie władzy. Niedawno wyszedł z więzienia, ale sprawa przeciwko niemu nadal się toczy.

Aktorka nie pojawiła się w tym roku na Festiwalu Filmowym w Cannes, aby promować swój nowy film Dangerous Liaisons (Niebezpieczne związki). Media spekulują, że ma zakaz opuszczania Chin z powodu toczącego się śledztwa.

33-letnia aktorka zaprzecza tym oskarżeniom, twierdząc, że wymyśliła je jej "rywalka". Nie podaje jednak nazwiska osoby, którą podejrzewa o fałszywe oskarżenia. Zapowiada, że skieruje sprawę do sądu.

Na chińskim portalu społecznościowym Zhang Ziyi napisała, że zarzuty wobec niej są "całkowicie absurdalne", a jej rzecznik prasowy wysłał do mediów następujące oświadczenie:

Oskarżenia wysunięte przeciwko aktorce Zhang Ziyi są całkowicie nieprawdziwe i oszczercze. Żaden z tych zarzutów nie jest prawdziwy.


Znana chińska aktorka luksusową prostytutką?

Znana chińska aktorka luksusową prostytutką?

Znana chińska aktorka luksusową prostytutką?

Znana chińska aktorka luksusową prostytutką?

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!