Diego Armando Maradona został pochowany  wczoraj na cmentarzu w Buenos Aires w Argentynie. Paparazzi zrobili zdjęcia, kiedy bliscy przyjaciele i rodzina nieśli trumnę legendy piłki nożnej.

Pogrzeb Diego Armando Maradony

Nie żyje Diego Armando Maradona!

Obawiano się, że podczas ceremonii mogą przeszkodzić fani, dlatego zatrudniono ponad tysiąc żołnierzy do ochrony cmentarza. Fani legendy mogli pożegnać Maradonę w pałacu Casa Rosada w Buenos Aires, gdzie trumnę wystawiono na kilka godzin.

Pogrzeb Diego Armando Maradona. Fot. AGUSTIN MARCARIAN / Reuters / Forum

Pogrzeb Diego Armando Maradon. Fot. AGUSTIN MARCARIAN / Reuters / Forum

Nie obyło się bez skandalu. Partnerka Diego Armando Maradony, Rocio Oliva nie została dopuszczona do trumny przed pałacem prezydenckim. Rodzina Diego wykluczyła ją z listy gości.

Nie wiem, dlaczego oni mi to robią. Chciałam tam wejść, by się tylko pożegnać z Diego. Byłam jego ostatnią partnerką. Miałam do tego takie samo prawo, jak każdy inny. Chciałam się tylko pożegnać – powiedziała mediom Rocio Oliva.

Podobno wejść do Pałacu zabroniła jej ostatnia żona piłkarza Claudia Villafane, z którą rozstał się w 2003 roku po 20 latach małżeństwa. Diego Armando Maradona rozstał się z Rocio Olivą w 2018 roku, po sześciu latach związku.

Nie żyje Diego Armando Maradona!

Diego Maradona, Claudia Villafane, córga Dalma Nerea i Giannina Dinorah, w 2008 w Cannes Film Festival. Fot. ALEC MICHAEL / Globe / Forum

Diego Maradona, Claudia Villafane i ich córki. Fot. John Schults / Reuters / Forum

Diego Maradona i Rocio Oliva w 2017 roku. Fot. JOHN SIBLEY / Reuters / Forum