Drugi półfinał Tylko muzyka. Must be the music zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Będzie to bowiem pojedynek, w którym większość wykonawców zmierzy się, dysponując jedną bronią – napisanymi przez siebie piosenkami.

Z ośmiu wykonawców których zobaczymy tylko dwoje zaśpiewa i zagra covery. Pozostali przygotowali własne, często premierowe piosenki. Kto wystąpi w niedzielę?

The Rookles, czyli niesamowita mieszanka britpopu, indie – rocka i alternatywy. Zespół przyznaje się do fascynacji The Beatles. I to słychać. Zespół kończy pracę nad swoim debiutanckim albumem, a w półfinale zaśpiewa piosenkę Don’t even Try.

Duet Piotr Szumlas i Jakub Zaborski piosenką Emotions w eliminacjach zaczarowali jurorów i publiczność.

– To jest genialne – mówił Wojtek Łozowski, zaś Adam Sztaba dodał: – Stworzyliście świetną wpadającą w ucho kompozycję.

Muzycy pracują nad kolejnymi piosenkami, jedną z nich – Best Part of You usłyszymy w niedzielnym półfinale.

Lachersi pokazali, że z powodzeniem potrafią łączyć góralski folklor z muzyką rockową. Pochodzą z Nowego Sącza. Ważne miejsce w ich muzyce odgrywają rockowa gitara, instrumenty klawiszowe oraz deciaki.

– Ciekawie to wszystko było wymyślone, świetny wokal, groove i podziały rytmiczne, mocna baza rockowych brzmień. Nowa jakość – podsumował ich występ eliminacyjny Adam Sztaba.

Zespół Hasiok pochodzi ze Śląska. Mocna rockowa piosenka Wersja demo, którą zagrali w eliminacjach
zapadła w pamięć jurorów i publiczności. Grają razem od 17 lat i, co podkreślali jurorzy, brzmią bardzo dojrzale. Na swoim koncie mają trzy płyty. W niedzielnym półfinale zagrają własną kompozycję.

Dariusz Wcikowski od kilku lat mieszka z siostrą w domu dziecka. Mimo to w programie pokazał wiele optymizmu i
pogody ducha. W przyszłości chciałby zajmować się śpiewaniem zawodowo. W eliminacjach zaśpiewał przebój Eltona Johna Can You Feel The Love Tonight i dostał 4 x tak. W półfinale zaśpiewa utwór R. Kelly – I Believe I Can Fly.

Joanna Kaczmarkiewicz najbardziej lubi muzykę lat 60-tych i 70-tych. W eliminacjach wykonała piosenkę zespołu Jefferson Airplane. Okazało się, że jest to również ulubiony zespół Kory. Dostała 4 x tak. Teraz, jak
zapowiada, pokaże na co ją stać, śpiewając utwór Son Of A Preacher Man z repertuaru Dusty
Springfield
.

Momo to zespół powstały z inicjatywy wokalistki Anny Ołdak i Michała Mareckiego, klawiszowca zespołu T.Love. Ich piosenka Królowa śniegu jest jedną z najlepszych autorskich kompozycji tej edycji programu.

– To radiowa perełka – mówił o utworze Wojtek Łozowski.

O tym, czy zespół przejdzie dalej zadecydują w niedzielę widzowie. Poza występem w programie Momo kończy właśnie nagrywanie debiutanckiej płyty.

Megitza, czyli Małgorzata z kontrabasem i jej zespół w eliminacyjnym odcinku zachwycili romską piosenką Cajorije Sukarije. Megitza to jednak nie tylko muzyka cygańska. Z dużym powodzeniem zespół łączy folk góralski (Małgorzata pochodzi z Zakopanego) z muzyką miejską, swingiem, elementami jazzu i world music.
W półfinale usłyszymy ich własną kompozycję. Tym razem po polsku.

Będziecie oglądać?

Pojedynek na własne piosenki w Tylko muzyka (FOTO)
Dariusz Wickowski

Pojedynek na własne piosenki w Tylko muzyka (FOTO)
Hasiok

Pojedynek na własne piosenki w Tylko muzyka (FOTO)
Joanna Kaczmarkiewicz

Pojedynek na własne piosenki w Tylko muzyka (FOTO)
Megitza

Pojedynek na własne piosenki w Tylko muzyka (FOTO)
Momo

Pojedynek na własne piosenki w Tylko muzyka (FOTO)

The Rookles