Widzowie na całym świecie są poruszeni nowym dokumentem Netflixa „Oszust z Tindera”. Produkcja okazała się hitem na skalę międzynarodową. Także w naszym kraju o tym wszyscy rozmawiają za sprawą polskiego wątku – ochroniarza polskiego pochodzenia.
„Oszust z Tindera” wyrzucony na zawsze z randkowej aplikacji
Polski „oszust z Tindera”
Shimon Hayut podawał się za Simona Levieva. Przedstawiał się na Tinderze jako zamożny mężczyzn z drogimi samochodami i własnym samolotem. Potem wyłudzał od dziewczyn pieniądze, mówiąc, że jest w niebezpieczeństwie. Wyłudzić łącznie 10 mln dol.
Niestety takie przypadki dzieją się także w Polsce. Na łamach Onetu ukazała się artykuł, w którym detektyw Bartosz Weremczuk przedstawia podobne sytuacje:
Mieliśmy mężczyznę, który chwalił się luksusowym apartamentem. Zapraszał do niego poznane w sieci kobiety. Mówił o inwestycjach na wschodzie, dzięki którym miał zarabiać 100 tys. euro tygodniowo. I on nawet o pieniądze nie prosił. Kobiety same mu proponowały, kuszone przyszłym zyskiem – zdradza detektyw.
Podkreśla, że jedna z jego klientek była profesorką, inna prawniczką i tak samo zapożyczały się, jak bohaterki filmu Netflixa. Jak to możliwe, że kobiety dają się nabrać?
Są to osoby, którym brakuje bliskości, bo na przykład przeszły ciężki rozwód. Albo po prostu są skrzywdzone. Marzy im się inne, lepsze życie. A tutaj spotykają gościa, który jest dla nich idealny. Słucha, adoruje, okazuje czułość – tłumaczy.
„Oszust z Tindera” wyłudził kilkadziesiąt milionów od kobiet. Teraz zabrał głos!
Weremczuk opowiada jeszcze innym przykład wyłudzania pieniędzy: „Taka sytuacja: dzwoni jego brat, którego nigdy nie poznałaś, i mówi, że twój prawie już narzeczony miał wypadek. Jechał pod wpływem alkoholu, zdarzyło mu się to pierwszy raz. I potrzeba 30 tys. zł, żeby go z tego wyciągnąć. „Pomożesz?”.
Cały artykuł można przeczytać TUTAJ!