Akcja „Pomóż dzieciom godnie żyć” odbywa się już po raz czternasty. Będzie trwać do 14 grudnia. Dzieñ później gwiazdy będą rozdawały paczki i bawiły się wspólnie z ponad 600 dziećmi.

Dzięki zebranym funduszom można będzie zakupić paczki żywnościowe dla dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych fundacji Karan oraz będą dotowane ciepłe posiłki i opieka nad dziećmi w ciągu roku. Jak działają takie miejsca najlepiej opisuje sama Fundacja „¦wietlice socjoterapeutyczne Karan to miejsca, o których same dzieci mówią: Tu mamy ciepłą zupę i miłość. ¦wietlice te powstają w całej Polsce w tzw. „trójkątach bermudzkich”. Dzieci w tych środowiskach często mają do wyboru świetlicę lub gangi czy też „małą dilerkę”.\”

Do grona gwiazd wspierających akcję należą m.in. aktorzy tacy jak Małgorzata Kożuchowska, Kasia Cichopek, Grażyna Wolszczak, Joanna Brodzik, Janek Wieczorkowski,
Marek Włodarczyk, Artur Barciś czy Rafał Mroczek
. Ale nie tylko środowisko filmowe ma szlachetne serce. Muzycy licznie ofiarowali pomoc m.in. Piasek, Natalia Kukulska, Kasia Klich oraz Michał Wiśniewski.

W ostatni weekend Kasia Cichopek wraz z Marcinem Hakielem i Grażyną Wolszczak wspierali wolontariuszy w halach Makro.

W najbliższych dniach sławy i wolontariusze będą zbierali datki na tereni dużych centrum handlowych.
Pamiętajmy, aby nie minąć ich obojętnie.