Miss Polonia Marcelina Zawadzka wzięła udział w projekcie fundacji Feminoteka, która od 7 lat pomaga kobietom – ofiarom przemocy.

Miss wystąpiła w spocie, który ma naświetlić problem znęcania się nad kobietami:

Rzeczywistości nie oszukasz….Patrząc na statystyki nie mogłam przejść obojętnie obok tak dużego problemu. Jako Miss Polonia chciałam wesprzeć swoja osobą wszystkie kobiety, które kiedykolwiek dotknęła przemoc fizyczna lub psychiczna. Nosząc tytuł najpiękniejszej Polki nie miałam problemu pokazać jak wygląda kobieta , która doświadczyła przemocy fizycznej. Tym samym chce nakłonić wszystkie kobiety do tego aby nie bały się o tym mówić , żeby nie wstydziły się zgłaszać na policje. Nie pozwólcie być ofiarami przemocy – mówi Marcelina.

Jak podaje Feminoteka, według danych pochodzących z badań prof. Beaty Gruszczyńskiej Przemoc wobec kobiet. Aspekty prawno-kryminologiczne, w Polsce ok. 800 tysięcy kobiet rocznie doświadcza przemocy, a 150 ginie w wyniku tzw. nieporozumień domowych.

Spot został wyprodukowany ze środków Biura Miss Polonia, które zawsze wspiera godną do naśladowania postawę jaką prezentują dziewczyny noszące tytuł Miss Polonia. Producentem wykonawczym jest firma Povidlo Films. Spot jest również adresowany do ludzi dobrej woli, którzy mogą przeznaczyć 1% podatku na fundację. 

\"Posiniaczona

\"Posiniaczona

\"Posiniaczona