Zastanawiasz się, jakie są metody powiększania biustu? Chcesz wiedzieć, czy w twoim przypadku implanty będą możliwe? Interesuje cię, w jakich klinikach warto zdecydować się na operację? Zaraz poznasz odpowiedź.

Najważniejsze informacje dotyczące powiększania piersi

Operacja piersi może być wykonana u kobiet, które skończyły 18 rok życia i które nie są do końca zadowolone z tego, jak prezentuje się ich naturalny biust. Za defekt można uznać zarówno zbyt mały rozmiar, jak i nieestetyczny kształt, obwisłość czy asymetrię. Te wszystkie kwestie warto poprawić podczas operacji.

Kwalifikacja do zabiegu

Pełnoletnie kobiety mogą zgłosić się do kliniki medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej w celu wykonania operacji. Najpierw zostaną zapisane na konsultację przedzabiegową, podczas której będą omówione zarówno oczekiwane efekty zabiegu, jak i sam przebieg operacji oraz późniejsza rekonwalescencja. Lekarz przeprowadzi wywiad lekarski z pacjentką, aby ocenić czy w jej przypadku w ogóle możliwe jest powiększenie piersi. Należy zauważyć, że niektóre choroby przewlekłe mogą być istotnym przeciwwskazaniem. Tak samo jest w przypadku małej krzepliwości krwi.

Jeżeli podczas wstępnej kwalifikacji lekarz wyda opinię pozytywną, to następnie skieruje pacjentkę na badania, których wyniki ostatecznie potwierdzą, czy można umawiać termin wykonania operacji. Będą to ogólne badania krwi, moczu, USG, czasami również mammografia czy prześwietlenie klatki piersiowej.

W trakcie przygotowań do zabiegu pacjentka powinna również ustalić z lekarzem oczekiwany rozmiar i kształt implantów. Najczęściej stosuje się implanty anatomiczne, a zdecydowanie rzadziej okrągłe. Zaleca się dobranie kształtu piersi do sylwetki danej pacjentki, biorąc pod uwagę również jej indywidualne preferencje. W nowoczesnych klinikach chirurgii plastycznej istnieje także możliwość przymierzenia specjalnych biustonoszy imitujących docelowy rozmiar piersi. To pozwala pacjentce lepiej ocenić w jak dużym biuście czułaby się najbardziej komfortowo. W Polsce stosuje się implanty średnich lub małych rozmiarów. Raczej nie wykonuje się tak dużych, jak np. u znanej aktorki – Pameli Anderson. Jest to związane przede wszystkim z tym, że od wielu lat stawia się na możliwie najbardziej naturalne rozmiary, co wynika również z tego, że Polki posiadają dość filigranową budowę ciała, z którą duże piersi nie prezentowałyby się wystarczająco dobrze. Jakie są metody powiększania biustu?

Najpopularniejsze metody powiększania piersi

Warto wiedzieć, że istnieje kilka różnych metod powiększania piersi. Najbardziej znane jest powiększanie za pomocą implantów silikonowych, ale równie dobre efekty przynosi powiększanie biustu własnym tłuszczem pobieranym np. z brzucha pacjentki. Mniej inwazyjną metodą, która nie daje powiększenia od dwa czy trzy rozmiary, ale dobrze spisuje się w przypadku piersi wymagających przede wszystkim ujędrnienia, podniesienia i lekkiego wypełnienia jest tzw. ostrzykiwanie kwasem hialuronowym.

Gdzie wykonać zabieg?

Bez względu na to, na którą metodę chcesz się zdecydować, to pamiętaj, że bardzo ważny jest wybór dobrego gabinetu. Listę polecanych klinik, posiadających doświadczoną kadrę lekarzy i najlepszy sprzęt znajdziesz na stronie www.tourmedica.pl.