Polska może się pochwalić nie tylko bogatą historią, ale również wielkimi postaciami, których nazwiska zna dziś każde dziecko. Właśnie taką postacią jest najwybitniejszy – obok Juliusza Słowackiego i Zygmunta Krasińskiego – polski poeta, działacz polityczny, autor epopei narodowej „Pana Tadeusza”, „Dziadów”, „Sonetów Krymskich”, „Ballad i romansów” czy „Konrada Wallenroda”.

Burzliwe życie, młodość, niezliczona ilość kochanek i jego patriotyczne działania, za które został zesłany w głąb Rosji są gotowym materiałem na film. Nic więc dziwnego, że właśnie zapadła decyzja, by zekranizować życiorys wielkiego poety.

Sandra Kubicka o pracy w TVP: „Najlepsza stacja, docenili mnie!”

TVP nakręci film o młodości Adama Mickiewicza

Stacja TVP, która od dłuższego czasu chętnie sięga po historyczne postaci i szczyci się swoimi filmami kostiumowymi, postanowiła nakręcić film pt. „Niepewność”, w którym będziemy mieli okazję prześledzić losy młodego Adama Mickiewicza i jego płomiennego romansu z Marylą Wereszczakówną, którą zagra Aleksandra Piotrowska. Za reżyserię odpowiedzialny będzie Waldemar Szarek, który ma na swoim koncie filmy takie jak „Oczy Niebieskie”, „Mów mi Rockefeller” oraz odcinki seriali „M jak Miłość” i „Barwy Szczęścia”.

Julia Wieniawa i Nikodem Rozbicki w Wersalu. Aktorka wygląda obłędnie!

Nikodem Rozbicki zagra Adama Mickiewicza w nowym filmie TVP

Pozostaje jednak pytanie, komu przypadła najważniejsza, główna rola? Okazuje się, że w młodego Adama Mickiewicza wcieli się 30-letni Nikodem Rozbicki, aktor znany z filmów „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, „Miszmasz, czyli kogel-mogel 3”, serialu „Bracia” oraz swojego związku z Julią Wieniawą.

„Fakt” dotarł do prezesa TVP, Mateusza Matyszkowicza, który zdradził więcej o nadchodzącym projekcie:

Film już powstaje, pisany jest też scenariusz z myślą o serialu. Reżyserem jest Waldemar Szarek, to dzieło jego życia, marzył o tym od dawna i teraz całkowicie oddaje się temu projektowi.

Prócz tego, jak podaje serwis, w filmie zobaczymy też Dorotę Landowską, Adriana Zarembę, Marka Kalitę, Piotra Garlickiego, Andrzeja Mastalerza.

Nikodem Rozbicki dostał rolę w międzynarodowej produkcji! Pojawiły się zdjęcia z planu

IG: nikodamn

IG: nikodamn/Forum

pasekkozak

Julia Wieniawa i Nikodem Rozbicki znów są parą?! Spędzili razem upojny wieczór pełen pocałunków

scena z: Aleksandra Grabowska, Nikodem Rozbicki, SK:, , fot. Gałązka/AKPA

scena z: Nikodem Rozbicki, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

scena z: Nikodem Rozbicki, SK:, , fot. Michał Baranowski/AKPA

scena z: Nikodem Rozbicki, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

scena z: Nikodem Rozbicki, SK:, , fot. Baranowski/AKPA

scena z: Julia Wieniawa, Nikodem Rozbicki, fot. Filip Radwański/AKPA

scena z: Julia Wieniawa, Nikodem Rozbicki, fot. Filip Radwański/AKPA

Nikodem Rozbicki na ściance

Nikodem Rozbicki/fot. AKPA