Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, w weekend miał prawdziwe powody do świętowania – jego córka Julia oraz jej ukochany powiedzieli sobie sakramentalne „tak” i stanęli przed ołtarzem w kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Lublinie. Mszę odprawiało aż sześciu księży, a ślubu młodym udzielił prefekt Kongregacji Nauki Wiary — kard. Gerhard Müller z Niemiec. Ojciec panny młodej przez całą uroczystość trzymał w ręku obraz z wizerunkiem Matki Bożej.

Czarnek chce uczyć seksualności na podstawie encyklik Jana Pawła II. „W najstarszych rocznikach”

Przemysław Czarnek wydał córkę za mąż. Stylistka komentuje jej suknię ślubną

Okazuje się jednak, że suknia panny młodej znacząco odbiegała od kościelnych standardów, co wzbudziło niemałe kontrowersje. Julia pojawiła się w kościele w białej sukni z mocno odkrytymi ramionami i welonem oraz delikatnym bukietem z róż. Jej stylizację w rozmowie z „Faktem” oceniła stylistka Ewa Rubasińska-Ianiro, która stwierdziła, że dobór kreacji mógł być być nieprzypadkowy i był sygnałem dla Przemysława Czarnka, że córka odcina się od wpojonych jej w rodzinie wartości:

Suknia panny młodej jest bardzo dobrym wyborem. Dziewczęca, łącząca tradycję z nowoczesnością i odpowiednio dobrana do figury — zachwyca się Ewa Rubasińska-Ianiro. — Jeżeli jednak spojrzymy na rodzinne wartości reprezentowane przez rodzinę Czarnków, które pan minister chce wpoić młodym ludziom, bez trudu możemy dostrzec, że ta suknia nie jest uszyta w dress codzie kościelnym, przede wszystkim dlatego, że ma bardzo odsłonięty dekolt i ramiona. Jest to suknia gorsetowa, a takich sukni często używa się dopiero na samym weselu. Natomiast w kościele na tego typu kreacje zakłada się narzutkę, np. z koronki, która zakrywa więcej ramion i część gorsetu — ocenia stylistka w rozmowie z „Faktem”.

Myślicie, że ojciec Julii był zadowolony z jej wyboru kreacji?

Czarnek pisze do Rydzyka. „Nieocenione są zasługi rozgłośni w budowaniu narodowej wspólnoty”

pasekkozak