Księżna Kate przyćmiła wszystkich! Księżna Walii wyglądała pięknie w olśniewającej sukni od Alexandra McQueena w kolorze kości słoniowej. Kate wybrała na tę okazję krepową suknię z jedwabiu, haftami z motywami róży, ostu, żonkila i koniczyny, reprezentującymi każdy z czterech narodów Wielkiej Brytanii.

Uśmiechnięty książę Harry na koronacji ojca

Zamiast tiary księżna Kate miała na sobie imponujące nakrycie głowy Jess Collett x Alexander McQueen ze srebrnym kruszcem, kryształem i srebrną nicią, które tworzą trójwymiarowy haft w liście. Kate nie zapomniała również o tradycyjnym ukłonie w stronę swojej zmarłej teściowej, zakładając na koronację króla Karola III zestaw perłowych i diamentowych kolczyków księżnej Diany.

Księżna Kate najpiękniejsza na koronacji

Księżna nie zapomniała również o zmarłej królowej Elżbiecie II i związku z tym złożyła „Festoon” – słynny naszyjnik Jerzego VI, który był prezentem od króla Jerzego VI dla jego córki, ówczesnej księżniczki Elżbiety.

Oglądajcie NA ŻYWO koronację króla Karola III

Całość ukryta była pod tradycyjną peleryną. Księżna pojawiła się w Opactwie Westministerskim w towarzystwie swojego męża księcia Williama i dwójki najstarszych dzieci.

Księżna Kate Fot. Yui Mok / PA Images / Forum

Księżna Kate Fot.POOL / Reuters / Forum