W dyskusję na temat pomocy uchodźcom włączają się kolejne osoby i autorytety. W niedzielę głos zabrał papież Franciszek. Głowa kościoła katolickiego wezwała wspólnoty parafialne, zakony i zgromadzenia, by udzieliła schronienia przybyszom z Syrii i innych terenów dotkniętych konfliktami.

Również celebryci chcą wyrazić swoją opinię na temat przyjmowania imigrantów. Mariusz Pudzianowski na swoim facebookowym profilu cytuje tekst podobno napisany przez muzułmanina (?). Pudzian podkreśla:

Jestem tolerancyjny, ale we własnym domu to ja ustalam reguły, a nie przybyły gość będzie mi swoje zasady wprowadzał!!!

Po czym cytuje tekst:

To co się dzieje to jest regularna inwazja, nazywana w islamie Hijra (Hidżra), czyli zdobycie terenu wroga poprzez zasiedlenie, najczęściej pokojowe i bez walki. Ja się tego boję bardziej niż większość z was, bo wiem jak to się prawdopodobnie skończy. Nikt mi nie powie, że setki tysięcy młodych mężczyzn w wieku poborowym jadą tutaj ze strachu przed wojną. Nikt mi nie powie, że ludzie wychowani na Bliskim Wschodzie dostosują się do naszych europejskich wartości. Jestem europejskim muzułmaninem, a religia jest moją prywatną drogą czczenia Boga, a nie stylem życia lub doktryną polityczną.

Na pierwszym miejscu jestem europejczykiem, a wszystkie izmy zostawiam w domu. Boje się ich, ponieważ oni narzucą nam w przeciągu kilku lat swój średniowieczny, feudalny i antydemokratyczny porządek, a ci którzy się nie dostosują, będą prześladowani. Matematyka nie kłamie: każdy z samotnych ma pozostawioną gdzieś rodzinę i korzystając z prawa UE ściągnie tutaj prędzej czy później większą liczbę radykałów. Dzietność muzułmańskich rodzin z tamtego obszaru to trójka dzieci w górę, wiec jeśli teraz mamy miliony muzułmańskich małżeństw w Europie to za 20 lat będzie ich trzy razy więcej – przepowiada osoba cytowana przez Pudzianowskiego.

Jeszcze jedna rzecz, która mi się rzuca w oczy: uchodźcy twierdzą, że za przyjazd do Europy muszą płacić po kilka tysięcy dolarów/euro – skąd Ci biedni ludzie, którzy wszystko stracili, mają takie pieniądze? Mówi się, że tylko chrześcijanie są prześladowani przez ISIS, dlaczego więc radykalni muzułmanie ciągną do Europy? Ja nie mam złudzeń, że jest to zaplanowana, gigantyczna akcja kolonizacji Europy.

Jednocześnie Pudzianowski wzywa do powściągliwości w komentarzach:

Uważajcie proszę na komentarze, te nieodpowiednie z wulgaryzmami i nawołujące do nienawiści będą sukcesywnie usuwane! – pisze strongman.

Pudzian o imigrantach: We własnym domu to ja ustalam reguły

Pudzian o imigrantach: We własnym domu to ja ustalam reguły

Pudzian o imigrantach: We własnym domu to ja ustalam reguły