6 stycznia na twitterowym koncie dziennikarki Polsat News, Agnieszki Gozdyry, rozegrała się prawdziwa bitwa na głosy. Dziennikarka wdała się w pyskówkę z Grzegorzem Wszołkiem, blogerem Salon24.pl, który publikuje w Gazecie Polskiej Codziennie. Dziennikarz zarzucił Gozdyrze, że zbyt pochopnie ferowała wyroki w sprawie procesu dr. Mirosława G..

Wylecz się z pryszczy z okresy dojrzewania – napisała na to Gozdyra. A potem dorzuciła:

Zainwestuj też w antyperspirant, bo wszyscy widzieli, że jest problem.

Wszołek nie pozostawał dłużny:

Skoro już przeszliśmy na Ty, to wystarczy śledzić serwisy w stacji, w której się pracuje. Potrafisz czytać tylko z promptera – napisał bloger, a potem dorzucił:

Nigdy koło Ciebie, droga prompterko, nie stałem, więc nie znam Twoich problemów i nie potrafię ocenić, czy kupić Ci dezodorant.

Dyskusję obserwował inny bloger, Paweł Rybicki, który napisał:

Za chwilę mój wpisik o @AGozdyra i innych medialnych chamach.

Co Gozdyra skomentowała:

’Wpisik’ – to bardzo celne. Najwyraźniej wszystko masz malutkie:).

Rzecznik Polsatu, Tomasz Matwiejczuk, powiedział, że Agnieszka Gozdyra została poproszona o wyjaśnienie tej sytuacji jedynie dlatego, że portal Wirtualnemedia.pl przesłał zapytanie w tej sprawie.

– Agnieszka złożyła szczegółowe wyjaśnienia i podała powody, dla których brała udział w tej dyskusji. Na obecnym etapie uważamy sprawę za wyjaśnioną i zamkniętą – stwierdził rzecznik Polsatu. Matwiejczuk dodał, że w przeciwieństwie do stacji TVN, Polsat nie wyznacza swoim dziennikarzom reguł zachowania w internecie:

– W żaden sposób nie kontrolujemy działań naszych dziennikarzy w internecie. Nie zajmujemy się czytaniem wpisów dziennikarzy w serwisach społecznościowych i na forach internetowych. Mogę powtórzyć to, co mówiliśmy wcześniej: dziennikarzy obowiązują przede wszystkim zasady bezstronności, niezależności i rzetelności. Nie chcemy ograniczać im prywatności i swobody prezentacji opinii i poglądów, zdając się na ich rozsądek i doświadczenie – powiedział rzecznik stacji portalowi Wirtualnemedia.pl.

Pyskówka dziennikarki Polsatu na Twitterze