Dziś, 9 czerwca sieć obiegła tragiczna wieść o śmierci aktorki Marzeny Kipiel-Sztuki. Miała 58 lat. Jako pierwsza poinformowała koleżanka z branży, Renata Pałys: „Dzisiaj rano po ciężkiej chorobie odeszła Marzena Kipiel-Sztuka”.

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje! Miała 58 lat

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje

Gwiazda „Świat według Kiepskich” chorowała na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, a także leczyła się na nadciśnienie. Z kolei w 2020 roku Marzena Kipiel-Sztuka wyznała, że zmaga się z depresją, a w 2022 roku do sieci trafiła informacja, że jest w bardzo trudnej sytuacji finansowej, dlatego fani aktorki otworzyli dla niej zbiórkę pieniędzy.

Marzena Kipiel-Sztuka komentuje ZBIÓRKĘ pieniędzy na siebie. Zdradziła, że ma nową pracę!

Jeszcze tego samego dnia Renata Pałys, która wcieliła się w Helenę Paździoch, w rozmowie z „Super Expressem” wyznała, jak czuła się w ostatnich dniach Marzena Kipiel-Sztuka:

To nie była nagła śmierć. Marzena od jakiegoś czasu poważnie chorowała, ale nie chciała, żeby o tym mówić. Po prostu przegrała z bardzo poważną chorobą. […] Nie zmarła z powodu choroby płuc. Ona po prostu paliła dużo. Miała inną, przewlekłą chorobę. Chorowała od dawna — powiedziała w rozmowie z „Super Expressem” Renata Pałys.

Dodała, że jeszcze dzień przed śmiercią się z nią widziała: 

„Wczoraj się z nią widziałam. (…) Oczywiście, że tak (dop. red. coś wskazywało na nadchodzącą śmierć)”. 

Marzena Kipiel-Sztuka znana przede wszystkim z roli Haliny Kiepskiej w popularnym serialu komediowym „Świat według Kiepskich”. Urodziła się 19 października 1965 roku w Legnicy.

Gwiazda „Świata według Kiepskich” NIE MA ZA CO ŻYĆ?!

Była absolwentką Technikum Budowlanego w Legnicy. W latach 1987-1989 pracowała jako sufler w Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie, a następnie przez lata występowała w Teatrze Dramatycznym w Legnicy.

Marzena Kipiel- Sztuka, Andrzej Grabowski, SK:, , fot. Telus/AKPA

Marzena Kipiel-Sztuka, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

Marzena Kipiel-Sztuka, SK:, , fot. Baranowski/AKPA