Robert Karaś ukończył w tym roku 10-krotnego IronMana w Brasil Ultra Tri w Rio de Janeiro i pobił rekord świata pokonując trasę składającą się z 38 kilometrów do przepłynięcia, 1800 kilometrów do przejechania rowerem oraz 422 kilometrów do przebiegnięcia w czasie 164 godzin, 14 minut i 2 sekund.

Robert Karaś podejrzewany o DOPING! Może stracić rekord świata

Robert Karaś zdradza, jakie substancje wykryto w jego organizmie

Teraz okazuje się, że jego sukces stanął pod znakiem zapytania i zakwestionowano jego osiągnięcia, gdy przyszedł wynik badań antydopingowych z pozytywnym rezultatem, a w organizmie sportowca wykryto śladowe ilości niedozwolonych substancji. Całą sprawę bada Federacja International Ultra Triathlon Association, a Karaś może przez to stracić tytuł IronMana. Na Instagramie sportowca niemal natychmiast pojawiło się oświadczenie, w którym zaprzeczył, jakoby kiedykolwiek używał dopingu:

Z ogromnym niedowierzaniem przyjąłem wiadomość od organizatora zawodów w Brazylii, że w moim organizmie wykryto śladowe ilości niedozwolonych substancji. Federacja International Ultra Triathlon Association (IUTA), na tym etapie nie podaje takich informacji do publicznej wiadomości, ale ja nie mam nic do ukrycia i zdecydowałem się sam o wszystkim Was poinformować. Oświadczam, że nigdy nie stosowałem żadnej formy dopingu. Przed startem w Brazylii sam zabiegałem u organizatorów o zapewnienie badań antydopingowych, ponieważ tylko w ten sposób mój wynik mógł zostać oficjalnie uznany za rekord świata. W całej mojej karierze zawsze byłem czysty, co potwierdzały wyniki wielu badań antydopingowych, jakie przechodziłem po każdym z dotychczasowych startów w Pucharze Świata.

Z kolei w rozmowie z Super Expressem zdradził o jakie dokładnie substancje chodzi:

Wykryto dokładnie dwie substancje. Pierwsza to metabolit drostanolonu. Ten środek jest znany przede wszystkim w świecie kulturystyki i sportów sylwetkowych. Lekarze, z którymi konsultowałem moje wyniki, byli zdziwieni obecnością tej substancji, ponieważ jako doping stosują ją właśnie kulturyści. Dodatkowo drostanolon pomaga spalać tkankę tłuszczową. Jak wiadomo nie miałem nigdy problemów z nadwagą. Wiadomo również, że żaden zawodnik triatlonu nie stara się budować nie wiadomo jak wielkich mięśni. Pozostałości drugiej substancji to meldonium, które między innymi poprawia metabolizm komórek mięśnia serca.

Robert Karaś o pokonaniu Ironamana. Zdradza, w jakim momencie pomogła mu Agnieszka Włodarczyk

Agnieszka Włodarczyk staje w obronie Roberta Karasia

Team Karasia podejrzewa jednak, że pozytywny wynik testu wynika z leków, które sportowiec przyjmował w wyniku poniesionych kontuzji oraz przebytej wcześniej operacji.

W międzyczasie oczy wszystkich zwróciły się w stronę jego partnerki, Agnieszki Włodarczyk, czekając czy aktorka zabierze głos w tej sprawie. Agnieszka zdecydowała się skomentować post Roberta i stanęła w obronie ukochanego:

O tym, że jesteś uczciwy, wiem najlepiej, bo jestem z tobą każdego dnia – napisała.

Robert Karaś POBIŁ NOWY REKORD ŚWIATA w 10-krotnym Ironmanie! Agnieszka Włodarczyk komentuje

pasekkozak