Ryan Reynolds jest hollywoodzką megagwiazdą, ale tak jak miliony ludzi na świecie cierpi na stany lękowe. Pomimo tego, że jest sławny i odnoszący sukcesy, powiedział, że nadal odczuwa ból brzucha przed każdym pojawieniem się przed publiką – „Przejawia się to zarówno w beztroskim >>Jestem zestresowany<<, jak i w głębszych ciemniejszych odsłonach tego spektrum, co nie jest zabawne ”, wyznał w wywiadzie dla The New York Times.

Ryan Reynolds przeprasza za ślub z Blake Lively. „To był wielki błąd”

Ryan Reynolds o swoich problemach psychicznych

Czemu o tym piszemy? Dlatego, że zdrowie psychiczne jest tak samo ważne, jak fizyczne. Niestety wciąż nie jest rozumiane, zgłębiane, a przede wszystkim leczone. Coraz więcej osób publicznych zwierza się, że cierpi na różnego rodzaju schorzenia, od stanów lękowych, przez depresję, a nawet stany maniakalne.

Ryan Reynolds jest szczęśliwym małżonkiem Blake Lively, z którą tworzą jedną z najbardziej lubianych par Hollywood. Jednak mimo udanego związku i dobrego życia rodzinnego, aktor od lat boryka się z problemami natury psychicznej. W 2018 roku po raz pierwszy powiedział o „stanach lękowych”, w 2016 roku mówił w jednym z wywiadów, że przeszedł załamanie nerwowe.

„Dosłownie miałem drgawki, poszedłem do lekarza, ponieważ czułem się, jakbym cierpiał na problemy neurologiczny lub coś w tym rodzaju. Jednak każdy lekarz, u którego byłem, mówił:„ Masz stany lękowe ” – wyznał aktor.

Problemy w Hollywood i nie tylko

Inne gwiazdy również zwierzają się ze swoich problemów i zachęcają przede wszystkim młodych ludzi do szukania pomocy, wśród bliskich i specjalistów, gdyż nie ma się czego wstydzić. Aktorka Kristen Bell („The Good Place”), wyznała, że przez pierwsze 15 lat swojej kariery cierpiała na stany lękowe, Rachel Bloom („Crazy Ex-Girfriend) i Lena Dunham („Girls”) również mają z nimi problemy o czym od lat mówią otwarcie. Przez lata aktor Jesse Eisenberg i Ariana Grande nie mieli zdiagnozowanej choroby, po prostu myśleli, że mają tremę i dopada ich zwykły stres – że wszystkich dotyczy ten sam problem, w szczególności w Hollywood.

Lily Reinhart („Riverdale”) wyznała ostatnio nie tylko, że cierpi na stany lękowe, ale również na głęboką depresję, która nie zawsze objawia się byciem przybitym.

„Mam lęk społeczny, który rozwinął się, gdy byłem dzieckiem. Miałam kłopoty z chodzeniem na przyjęcia urodzinowe. Błagałam mamę, żeby pozwoliła mi uczyć się w domu, bo byłam tak nieszczęśliwa w szkole”, wyznała Lily Reinhart.

Hugh Grant, Emma Stone, Chrissy Teigen, aktorka Busy Philips, piosenkarka Meghan Trainor, aktor Jay Mohr  i wiele innych osób ze świata celebrytów mówi o swoich problemach psychicznych, bo przecież nie ma się czego wstydzić.

Filip Chajzer walczy z DEPRESJĄ. Zdobył się na osobiste wyznanie: „Strach przed wyjściem na ulicę”

To ludzkie prosić o pomoc, bo nigdy nie jesteśmy z problemem sami.

Blake Lively Ryan Reynolds

Blake Lively, Ryan Reynolds Fot.Forum/BACKGRID USA

Blake Lively Ryan Reynolds

Blake Lively, Ryan Reynolds z dziećmi Fot.Forum