Zaręczyny Justina Biebera i Hailey Baldwin dla całego świata są prawdziwym zaskoczeniem. Para spotyka się ze sobą zaledwie od kilku tygodni, a już zdecydowała się na bardzo poważny krok. Informacją o oświadczynach podzielili się z fanami na swoim Instagramie, potwierdzając jednocześnie donosy napływające do mediów od ich znajomych.

Justin Bieber i Hailey Baldwin ZARĘCZYLI SIĘ!

Bardziej szokująca od samych zaręczyn jest jednak reakcja byłej dziewczyny Justina, Seleny Gomez. Nie jest tajemnicą, że Selena i Justin byli sobie bardzo bliscy i to właśnie ona była pierwszą, prawdziwą miłością muzyka.

SZOKUJĄCA reakcja Seleny Gomez na zaręczyny Biebera!

Gomez najwyraźniej nie może pogodzić się z tym, że na dobre straci Biebera. Znajomi gwiazdy mówią, że Selena uważa całe zaręczyny za blef! Jej zdaniem muzyk oświadczył się tylko po to, żeby udowodnić jej, że jest gotowy na poważny związek i ją odzyskać. Hailey miała być tylko narzędziem.

Z wpisów Biebera i Baldwin wynika jednak, że dumanie Seleny to totalna bzdura. Para nie widzi poza sobą świata i dziękuje Bogu za swój związek.
Myślicie, że dojdzie do ślubu?

Was gonna wait a while to say anything but word travels fast, listen plain and simple Hailey I am soooo in love with everything about you! So committed to spending my life getting to know every single part of you loving you patiently and kindLY. I promise to lead our family with honor and integrity letting Jesus through his Holy Spirit guide us in everything we do and every decision we make. My heart is COMPLETELY and FULLY YOURS and I will ALWAYS put you first! You are the love of my life Hailey Baldwin and I wouldn’t want to spend it with anybody else. You make me so much better and we compliment eachother so well!! Can’t wait for the best season of life yet!. It’s funny because now with you everything seems to make sense! The thing I am most excited for is that my little brother and sister get to see another healthy stable marriage and look for the same!!! Gods timing really is literally perfect, we got engaged on the seventh day of the seventh month, the number seven is the number of spiritual perfection, it’s true GOOGLE IT! Isn’t that nuts? By the way I didn’t plan that, anyways My goodness does feel good to have our future secured! WERE GONNA BE BETTER AT 70 BABY HERE WE GO! “He who finds a wife finds a good thing and obtains FAVOR from the Lord!” This is the year of favor!!!!

Post udostępniony przez Justin Bieber (@justinbieber)

Swept away #tiffanypaperflowers @tiffanyandco

Post udostępniony przez Hailey Baldwin (@haileybaldwin)

(COMING SOON)

Post udostępniony przez Selena Gomez (@selenagomez)