Bogumiła Wander (77 l.) legendarna spikerka i prezenterka znana widzom Telewizji Polskiej od kilku lat przebywa w specjalistycznym ośrodku w Konstancinie pod Warszawą, gdzie ma zapewnioną kompleksową opiekę. Gwiazda zmaga się z postępującą chorobą Alzheimera.

Bogumiła Wander ŻAŁUJE, że zakończyła karierę: Bardzo tęsknię za telewizją

Bogumiła Wander – stan zdrowia

Prezenterka jest żoną żeglarza Krzysztofa Baranowskiego, z którym związała się w latach 70. ubiegłego wieku. Para zalegalizowała swój związek w 2005 roku. Karierę w telewizji rozpoczynała w latach 60. i wraz z kultowymi spikerkami TVP: Krystyną Loską i Edytą Wojtczak przeszła do historii telewizji. Bogumiła Wander ostatecznie pożegnała się z widzami w 2003 roku, sporadycznie pojawiając się w programach śniadaniowych.

Mąż gwiazdy zdecydował się na umieszczenie jej w specjalistycznym ośrodku, gdzie regularnie ją odwiedzał, jednak w związku z epidemią koronawirusa wizyty stały się niemożliwe.

Bogumiła Wander bez makijażu – trudno ją poznać (ZDJĘCIA)

Bogusi nie mogę odwiedzać z powodu pandemii, nie wpuszczają gości. I to jest bardzo przykre, ale regularnie otrzymuję aktualne jej zdjęcia i filmiki – powiedział Krzysztof Baranowski w rozmowie z magazynem „Dobry Tydzień”.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia umożliwiono pensjonariuszom spotkanie z bliskimi.

Właśnie widziałem się z żoną. Nagle przed świętami kierownictwo ośrodka poluzowało obostrzenia i mogłem się z nią zobaczyć –powiedział Baranowski serwisowi Plejada. – Muszę stwierdzić, że jest w bardzo dobrej formie fizycznej, co od razu podkreślam. Natomiast umysłowo… To już inny świat, nad czym boleję, ale nie mam  – zaznaczył.

Aby przebywać bliżej żony, Baranowski sprzedał dom i zamieszkał w Wilanowie. Para nie ma wspólnych dzieci.

 

 

 

Bogumiła Wander z mężem, fot. AKPA

Bogumiła Wander, Krzysztof Baranowski, fot. Niemiec/AKPA

Bogumiła Wander

Bogumiła Wander
Polska w 1998 roku, fot. AKPA

Bogumiła Wander i Krzysztof Baranowski

Bogumiła Wander i Krzysztof Baranowski, fot. AKPA