Diego Armando Maradona został pochowany  w czwartek na cmentarzu w Buenos Aires w Argentynie. Dzień po pogrzebie, syn piłkarza, Santiago Lara zażądał ekshumacji ciała.

Syn Diego Maradony chce ekshumacji ciała

Pogrzeb Diego Armando Maradony. Nie obyło się bez skandalu!

Prawnik Jose Nunez oświadczył, że jego klient chce sekcji Maradony, wyników badań DNA i ekshumacji jego ciała. Nunez złożył wniosek w sądzie rodzinnym w Santiago na południe od Buenos Aires.

To kolejny krok w próbach udowodnienia, że ​​Santiago jest synem Maradony. Wczoraj wieczorem Nunez wystąpił w argentyńskiej telewizji, aby wyemitować swoje żądanie.

Nie żyje Diego Armando Maradona!

Santiago chce dowiedzieć się, kim jest jego prawdziwy ojciec od 2014 roku, kiedy zobaczył okładkę magazynu z Maradoną i jego zapikselowaną twarzą. Santiago podobno jest szóstym dzieckiem piłkarza. Jego mama zmarła w wieku 23 lat na raka płuc w 2006 roku, po rzekomym siedmioletnim związku z Maradoną.

Byłem w szoku, ponieważ nie wiedziałem, co robię na okładce magazynu. Pobiegłem do domu i zapytałem Marcelo, co się dzieje, a on wszystko wyjaśnił. Powiedział mi, że moja mama była dobrze znana w kręgach modelek, kiedy była młodsza i powiedział, że prawdopodobnie nie jestem jego synem.

Diego Maradona z żoną Claudia Villafane i córkami Dalma i Giannina. Fot. John Schults / Reuters / Forum

Santiago powiedział w telewizji, że jego mama zmarła, kiedy miał zaledwie trzy lata, ale kilka dni przed śmiercią zdjęła respirator z twarzy i powiedziała prawnikom, że był synem Diego.

Chcę tylko wiedzieć, kim jestem. Finansowa strona nie jest dla mnie ważna. Wiem, że to żądanie spowoduje poważne zamieszanie w Argentynie, ale jeśli tego nie zrobię, kto da mi DNA? – powiedział chłopak.

Zaznaczył, że jego tatą zawsze będzie Marcelo Lara. Natomiast nie ukrywa, że widzi podobieństwo do Diego:

Myślę, że wyglądam jak on, twarz, loki, wszystko. Patrzę na Marcelo i wiem, że nie jesteśmy tacy sami. Nie jest łatwo obudzić się rano z tym uczuciem – tłumaczy.

Diego Maradona, Claudia Villafane, Dalma Nerea i Giannina Dinorah w 2008 roku. Fot. ALEC MICHAEL / Globe / Forum

Prawnik Maradony, Matias Morla powiedział kilka miesięcy przed śmiercią gwiazdy, że przejmie obowiązki ojca Santiago, jeśli powiązanie krwi zostanie potwierdzone.

Piłkarz oficjalnie ma pięcioro dzieci, w tym dwoje, do których się przyznał po latach.  Z kolei były chłopak Natalii, Marcelo Lara, wychował Santiago jak własnego syna.

Diego Maradona. Fot. Demian Alday Estevez / EFE / Forum