Andrzej Nejman szerzej znany z roli Waldka w serialu „Złotopolscy„, ale od 12 lat skupia się na prowadzeniu Teatru Kwadrat niż na aktorstwie. Natomiast jakiś czas temu podpadł pracownikom teatru, jak i stołecznemu ratuszowi.

Andrzej Nejman pije w pracy i obraża ludzi? Odpowiada na oskarżenia

Andrzej Nejman oskarżany o nadużycia w Teatrze Kwadrat

W lutym tego roku sprawie przyjrzała się „Gazeta Wyborcza”, która opisała skandaliczne zachowanie dyrektora Teatru Kwadrat. Pracownicy oskarżyli go o mobbing i nadużywanie alkoholu w miejscu pracy. Po wpłynięciu anonimowej skargi do stołecznego ratusza prezydent Rafał Trzaskowski zlecił kontrolę i rozpisał konkurs na nowego dyrektora.

Kontrola wykazała, że faktycznie doszło do wielu uchybień, głównie w sprawach finansowych m.in. na konto żony Nejmana wpłynęło 300 tys. zł z kontra teatru. Ostatecznie określono pracę dyrektora jako „wykraczające poza standardy etyki”.

Leonardo DiCaprio z gołą klatą cieszy się życiem na jachcie z 22-latką [zdjęcia]

Andrzej Nejman skomentował zarzuty, że zarabiał na wynajmowaniu swojego mieszkania Teatrowi. Według niego to mieszkanie było od lat wynajmowane przez Teatr od zupełnie postronnej osoby:

Stanęliśmy przed dramatyczną alternatywą: Teatr kupi je na własność, albo zostanie ono sprzedane na wolnym rynku. Teatru nie było stać na zakup (…) więc wykorzystaliśmy z żoną oszczędności, i kupiliśmy je sami – wyznał aktor i zaznaczył, że mieszkanie wynajmował za 24 tys. zł, a nie jak pisała „Gazeta” za 73 tys. Pandemia i liczne kryzysy sprawiły, że Teatru wciąż nie stać na wykup mieszkania – tłumaczy.

Tego jednak nikt się nie spodziewał. Andrzej Nejman po tym wszystkim wziął udział w konkursie o kolejną kadencję.

Myśleliśmy, że tego nie zrobi. Prawo mu jednak tego nie zabrania, pytanie, jaką decyzję podejmie komisja konkursowa – mówi „Gazecie Wyborczej” jedna z pracownic ratusza.

Poza nim zakwalifikowano także takich kandydatów jak: reżyser Wojciech Adamczyk, aktor, były dyrektor radiowej Trójki Michał Banach, aktor Tadeusz Chudecki, przedsiębiorczyni Ewa Dądajewska-Kowalska, aktor Cezary Iber, aktor Marek Kałużyński, prezeska Polskiego Ośrodka Międzynarodowego Instytutu Teatralnego Karolina Kirsz, aktor Dariusz Kordek, aktorka Aleksandra Nieśpielak-Kubiak, reżyser Zbigniew Rybka, aktorka Anna Toporski oraz aktorka Ewa Wencel.

Ela Romanowska świętuje 40. urodziny! Pokazała się bez makijażu (ZDJĘCIA)

Po medialnych publikacjach po stronie Andrzeja Nejmana stanęli inni aktorzy między innymi Marek Siudym, Anna Cieślak, Bartosz Opania, Maja Hirsch, Paweł Małaszyński i Paweł Domagała. Napisali list do stołecznego ratusza:

Naprawdę wziął się za siebie i zmienił się. Dlatego uważam relacje jego przeciwników za nieprawdziwe lub nieaktualne — stwierdza Marek Siudym.

scena z: Andrzej Nejman, Małgorzata Nejman, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

scena z: Andrzej Nejman, Ewa Wencel, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

scena z: Andrzej Nejman, SK:, , fot. Podlewski/AKPA