Andrea Bocelli zaśpiewał specjalny utwór na koncercie z okazji koronacji Króla Karola III na zamku w Widsorze. Włoski tenor wraz z kolegą z branży, Brynem Terfelem, wykonali utwór „You’ll Never Walk Alone” z musicalu Carousel autorstwa Rodgersa i Hammersteina.

Andrea Bocelli śpiewa „You’ll never walk alone”

Według wywiadu udzielonego przez piosenkarza People, Król Karol i królowa Camilla specjalnie poprosili o wykonanie tego utworu podczas uroczystości. Andrea Bocelli podziękował za zaproszenie i określił to jako wielki przywilej.

 

Na koncercie pojawiło się wiele znanych gwiazd, w tym brytyjski zespół Take That, a także Katy Perry i Lionel Richie. Andrea Bocelli pochwalił ich występy, określając je jako „wrażliwe i nasycone historią”. Uroczystość koronacyjna Króla Karola III i królowej Camilli zgromadziła ponad 2 200 gości, w tym przedstawicieli ponad 200 krajów, członków rodziny królewskiej oraz około 100 głów państw.

Ceremonia miała miejsce w sobotę, 6 maja, w katedrze westminsterskiej. Wcześniej, w październiku 2022 roku, Pałac Buckingham ogłosił, że koronacja będzie odzwierciedleniem roli monarchy we współczesnym świecie, a jednocześnie będzie nawiązywać do tradycji i uroczystości.