Już rok temu Koncern Mattel zapowiadał, że zamierza wprowadzić do oferty nowe modele kultowych lalek Barbie. Nowe zabawki dołączyły do ponad 170 różnych modeli, jakie zostały zaprezentowane od 2015 r. Lalki mają zwrócić uwagę wśród najmłodszych na problem z różnorodnością, oswoić z tym nasze pociechy i zwrócić uwagę na większą tolerancyjność.

13-latka wstrzyknęła sobie wypełniacze, żeby wyglądać jak Barbie. Przemiana trwa

Różnorodność wśród lalek Barbie dla dzieci

Globalny koncert Mattel jest największą firmą na świecie produkującą zabawki. Wielokrotnie, na przestrzeni lat zarzucano firmie, że utrwala szkodliwe stereotypy dotyczące płci czy kanonów związanych z pięknem. Firma w odpowiedzi na krytykę postanowiła systematycznie zmieniać wizerunek swoich lalek. Takim sposobem w 2017 roku powstała kolekcja lalek, noszących hidżab a jeszcze wcześniej lalki, z różnym kolorem skóry.

Nowością, którą firma postanowiła pochwalić się na początku 2020 roku jest wprowadzenie różnorodnych modelki lalek, które mają uświadomić najmłodszym, że ludzie bardzo się od siebie różnią i jest to normalną rzeczą.

W ofercie przewidziano lalki bez włosów czy Barbie z bielactwem. W najnowszej kolekcji nie zabrakło również lalek z niepełnosprawnościami. Pojawiły się nowe modele jak, lalka z protezą dolnej kończyny, czy Barbie na wózku inwalidzkim. W komunikacie koncern podkreśla, że firma Mattel aktywnie uczestniczy w społecznym dialogu na temat niepełnosprawności – a najnowsza kolekcja ma uświadomić dzieciom istnienie na świecie osób niepełnosprawnych, pomóc się z nimi utożsamiać i oswoić dzieci z ich obecnością.

Obecnie Mattel oferuje lalki Barbie dostępne w 5 rodzajach sylwetek, 22 odcieniach skóry, 76 fryzurach, 94 kolorach włosów i 13 kolorach oczu. Bez wątpienia jest w czym wybierać i każdy znajdzie coś dla siebie!

Nowo powstała linia jest jedną z najbardziej zróżnicowanych i uniwersalnych serii kultowych lalek, jakie zostały wypuszczone do produkcji. Lalki mają pokazywać, że piękno i uroda jest czymś subiektywnym.

Najnowsza kolekcja lalek Barbie od firmy Mattel:

https://www.instagram.com/p/B6wboP8hCU7/

https://www.instagram.com/p/B3mykBhgi1H/

https://www.instagram.com/p/B74TVH7Ff-R/

W Polsce nowa gama Barbie Fashionistas będzie dostępna od lutego 2020 roku.

ZOBACZ WIĘCEJ:

„Żywa Barbie bez żeber”. Zobacz instamodelkę z absurdalnie wąską talią

Khloe Kardashian wygląda jak lalka BARBIE. Co się z nią dzieje?

Ciało tej ślicznotki Cię zaskoczy. Twarz Barbie, a sylwetka… (Zobacz zdjęcia)