Tashnuva Anan Shishir, 29-latka, która wcześniej pracowała jako obrończyni praw i aktorka, zadebiutowała w telewizji Boishakhi TV w Bangladeszu w Międzynarodowy Dzień Kobiet. Wygłosiła trzyminutową przemowę, a po niej nie kryła łez, gdy jej koledzy bili brawa i wiwatowali.

Angelina Jolie: Shiloh nie jest transseksualistką!

Kim jest Tashnuva Anan Shishir?

Tashnuva Anan Shishir urodziła się jako Kamal Hossain Shishir. Kiedy była nastolatką odkryła, że ​​utknęła w ciele mężczyzny. Nie uzyskała wsparcia rodziny, była prześladowana i wykorzystywana seksualnie. Myślała o samobójstwie.

Prześladowanie było tak nie do zniesienia, że ​​cztery razy próbowałam popełnić samobójstwo. Mój ojciec przestał ze mną rozmawiać. Kiedy już nie mogłam sobie z tym poradzić, wyprowadziłam się domu… ​​Nie mogłam znieść sąsiadów, którzy opowiadali mojemu ojcu o tym, jak powinnam zachowywać się lub chodzić po męsku.

Po przeprowadzce przeszła terapię hormonalną, podjęła pracę na rzecz organizacji charytatywnych, jednocześnie działając w teatrach i kontynuując studia. W styczniu została pierwszą osobą transpłciową, która rozpoczęła studia magisterskie w zakresie zdrowia publicznego na uczelni w Dhace.

Zapomniane gwiazdy: Isis Gee i afera z transseksualizmem w tle (ZDJĘCIA)

Julfikar Ali Manik, rzecznik Boishakhi TV, powiedział, że dają jej szansę pomimo ryzyka sprzeciwu niektórych konserwatywnych widzów. Dodał, że jej debiut był „historycznym krokiem” i ma nadzieję, że zmieni podejście społeczeństwa do transseksualnych osób.