Dziś media obiegła niespodziewana wieść – okazało się, że nowa dyrekcja zdecydowała się „wymienić” całą ekipę prowadzących „Pytanie na śniadanie” i postawić na całkowicie nowe twarze. Oznaczało to, że poza dotychczas wymienianymi nazwiskami, pracę straciła reszta znanych i lubianych prezenterów. Wśród dziennikarzy, którzy niespodziewanie musieli pożegnać się z pracą znalazła się ciężarna Małgorzata Tomaszewska, która już za trzy tygodnie ponownie zostanie mamą. Jak donosi „Fakt”, prezenterka bardzo przeżyła decyzję władz TVP, szczególnie, że jeszcze nie tak dawno temu w wywiadzie dla Kozaczka informowała, że chce jak najszybciej wrócić do pracy po porodzie:

Małgosia bardzo to przeżyła, bo kochała pracę w Pytaniu. Ostatnie tygodnie były dla niej i dla innych nerwowe. Co chwila docierały do nich kolejne plotki z korytarza, a nikt z władz z nimi nie rozmawiał o planach stacji – zdradził informator serwisu.

Sama Tomaszewska nie skomentowała publicznie doniesień, a jedynie na Instagramie napisała:

Dwa serca. Silniejsze niż kiedykolwiek, bo razem. Organizm mamy zniesie wszystko dla swojego dziecka. Bardzo dziękuję za Wasze ogromne wsparcie. Chcę myśleć tylko o tym, że spełniamy moje marzenie z dzieciństwa — o kochającej się, dużej rodzinie. Tylko tyle i aż tyle. A tak naprawdę wszystko.

Tomaszewska zwolniona z TVP tuż przed porodem! Danuta Martyniu komentuje: „TO NIELUDZKIE”

Jan Tomaszewski komentuje zwolnienie córki Małgorzaty Tomaszewskiej z TVP

Swoje zbulwersowanie sytuacją wyraziły już między innymi Joanna Kurska i Danuta Martyniuk. Teraz głos w sprawie zabrał ojciec Małgorzaty – legendarny piłkarz Jan Tomaszewski. W rozmowie z Plejadą podkreślił, że obecnie najważniejsze jest dla niego zdrowie córki oraz szczęśliwe rozwiązanie ciąży:

Dla mnie najważniejsza jest teraz moja córka i narodziny wnuczki. Praca nie jest najważniejsza — dzisiaj jest, a jutro jej nie ma, różnie to bywa. Nie zagłębiam się w to, bo wszystko przemija jak moja kariera. Obecnie interesuję się tylko tym, by poród przebiegł bez komplikacji i by córka była szczęśliwa.

Jednocześnie zapewnił, że Małgorzata otrzymuje od niego ogrom wsparcia, dzięki któremu szybciej pozbierała się po druzgocących nowinach:

Wsparłem ją już w pierwszym dniu, mówiąc, że życie jest życiem i musi przestać myśleć o pracy, bo w jej sytuacji to jest sprawa drugorzędna. Przez stres mogą pojawić się tragiczne komplikacje. Myślę, że wzięła sobie moje słowa do serca. Staram się ją odstresować, jak tylko mogę, naprowadzić na właściwe tory. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to łatwo komuś powiedzieć, by „nie myślał”. Natomiast wydaje mi się, że kilka dni słownej perswazji — i nie tylko mojej — przyniosło skutek. I córka w tej chwili myśli głównie o szczęśliwym rozwiązaniu.

W trakcie rozmowy Tomaszewski niespodziewanie zdradził imię wnuczki. Okazuje się, że Małgorzata Tomaszewska już wkrótce urodzi córeczkę Laurę:

Wnuczka będzie nosiła imię Laura. Najważniejsze jest teraz to, by szczęśliwie przyszła na świat. Jestem zainteresowany tylko tym, co się wydarzy w przeciągu najbliższych trzech, czterech tygodni. Utrata pracy guzik mnie obchodzi. Nie myślę o tym, co będzie później. Jak rozmawiam z córką telefonicznie, życzę jej dużo szczęścia. Wiem, że ona tych złych myśli nie może się pozbyć, ale wydaje mi się, że idzie ku normalności. Po porodzie natychmiast zjawię się w Warszawie, by zobaczyć wnuczkę.

Tego jeszcze nie było! Z „Pytania na Śniadanie” znikają wszyscy „starzy” prowadzący!

pasekkozak

Lodz 06.09.2023 r. Jan Tomaszewski – pilkarz.,Image: 803432307, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Daniel Dmitriew / Forum

Warszawa, 12.12.23, TVP, Nagranie programu Pytanie na Sniadanie, n/z: Malgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora ;,Image: 828809448, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no

IG: malgorzata__tomaszewska

IG: malgorzata__tomaszewska

scena z: Małgorzata Tomaszewska, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Małgorzata Tomaszewska, fot. Piętka Mieszko/AKPA