Na początku maja media obiegła druzgocąca wieść – Katarzyna Dowbor nie będzie już prowadzić programu „Nasz nowy dom”. Dziennikarka za pośrednictwem Instagrama, osobiście poinformowała fanów i media, że rozstaje się z programem, podkreślając, że nie jest to jej decyzja, a zmiany zarządził Edward Miszczak.

Jednocześnie Dowbor zdementowała plotki, jakoby została zwolniona z powodów zdrowotnych. Jej zwolnienie odbiło się szerokim echem, a swoje niezadowolenie z decyzji Miszczaka wyrażali zarówno internauci, celebryci i dziennikarze. Ostatecznie podjęto decyzję, że Katarzynę Dowbor w programie zastąpi Ela Romanowska.

Katarzyna Dowbor komentuje swój „straszny stan zdrowia”

TeleKamery 2023: „Nasz nowy dom” zdobył nagrodę. Nie podziękowano Katarzynie Dowbor

Dziś odbyły się TeleKamery 2023, podczas których między innymi przyznano nagrodę w kategorii „Program rozrywkowy / reality show”. Choć zdawało się, że najbardziej zacięta walka odbędzie się między „Kuchennymi rewolucjami”, „Rolnik szuka żony” i „Tańcem z gwiazdami”, ostatecznie to właśnie program „Nasz nowy dom” zdeklasyfikował konkurencję i otrzymał statuetkę, którą na scenie warszawskiego Teatru Capitol odebrali producenci show.

Niestety, ku ogromnemu zaskoczeniu i rozczarowaniu fanów, ze sceny nie padło ani jedno słowo podziękowania dla Katarzyny Dowbor, która od zawsze była uważana za serce programu. Zamiast tego, przedstawicielka programu podziękowała widzom oraz ekipie realizacyjnej za wsparcie, „bez którego program nie mógłby istnieć”:

Bardzo państwu serdecznie dziękujemy za to wyjątkowe wyróżnienie. To jest ogromna nagroda także dla tych, których na co dzień państwo nie widzicie, czyli naszej ekipy realizacyjnej, która przez cały rok ten program dla państwa realizuje w różnych warunkach pogodowych – powiedziała przedstawicielka produkcji „Nasz nowy dom” odbierając TeleKamerę.

W przemówieniu wspomniano również o dotychczasowych 300 odcinkach show oraz kolejnych wyzwaniach, które stoją przed programem. Jednak również tu zabrakło jakiejkolwiek wzmianki o Dowbor, jej zwolnieniu czy nowej prowadzącej:

Od prawie dziesięciu lat program „Nasz nowy dom” niezmiennie cieszy się uznaniem widzów, dlatego w imieniu telewizji Polsat i całej ekipy chciałbym podziękować za już drugą Telekamerę dla „Naszego nowego domu”. To dla nas ogromne wyróżnienie. Za nami prawie 300 odcinków, czyli 300 nowych domów. Przed nami nowe wyzwanie, dlatego nie zatrzymujemy się. Widzimy się już jesienią oczywiście z Polsacie

Ela Romanowska o zastąpieniu Katarzyny Dowbor: „PRZERAŻA MNIE TO”

pasekkozak