Według wielu źródeł Alice Keppel, prababcia królowej Camilli miała nieślubną córkę z królem Edwardem VII, synem królowej Wiktorii. Król Edward, który jest prapradziadkiem króla Karola III. Jednak to nie jedyne pokrewieństwo królowej Camilli z brytyjską monarchią. Jednak ta linia jest najciekawsza.

Króla Edwarda VII, który miał podobno romanse z 55 kobietami, łączyła wyjątkowa więź z Alice Keppel. Ta poznała księcia Alberta Edwarda w 1898 roku, gdy miał 56 lat, a ona 29. Mieli udokumentowany romans przez 12 lat, od jego koronacji na króla Edwarda VII, aż do jego śmierci w 1910 roku. Z tego związku ma pochodzić Sonia Rosemary Keppel, babcia królowej Camilli.

Królowa Camilla w broszy za 10 milionów dolarów

Królowa Aleksandra, żona Edwarda uznawała Alice Keppel za pomocną. Podobno zachowywała się dyskretnie w kwestii swoich relacji z królem i była znana z łagodzenia jego nieobliczalnego zachowania. Alice Keppel żyła w ostatniej epoce, w której kochanki królewskie uważano za akceptowalną rolę na dworze.

Alice Keppel i król Edward VII

Sonia Poślubiła Rolanda Calverta Cubitta – bogatego 3. barona Ashcombe w 1920 roku. Ostatecznie małżeństwo zakończyło się rozwodem. Sonia, podobnie jak jej matka lubiła być w centrum uwagi i prowadziła wystawne życie w towarzystwie brytyjskiej arystokracji.

Znana była z wyprawiania wielkich przyjęć. Najbardziej znaną imprezą był „towarzyski debiut” jej córki Rosalind (matki królowej Camilli). Sonia wyprawiła dla córki przyjęcie, na którym byli m.in. króli królowa Anglii, książę pruski Frederik, ambasador USA Noel Kennedy z synem Jackiem Kennedym (JFK) czy Maharadża z Jaipuru…

Sonia Rosemary Cubitt z domu Keppel, baronowa Ashcombe, była babcią królowej Camilli, która zmarła w wieku 86 lat, 16 sierpnia 1986 roku po długiej walce z przewlekłą osteoporozą. 8  lat później, w 1994 roku, na osteoporozę zmarła także jej córka Rosalind. Królowa Camilla została członkiem Krajowego Towarzystwa Osteoporozy i jest jej prezesem od 2001 roku.

Zajrzyj do galerii poniżej:

Alice keppel